Іноземні інвестори планують побудувати завод з виготовлення патронів у житомирській промзоні. Зокрема, 16 липня під час позачергової сесії депутати проголосували за надання згоди на виготовлення Житомирською міською радою технічної документації на земельну ділянку площею 14,5 га на вул. Корольова, 132.

За словами міського голови, підприємство забезпечить сотні робочих місць.

«Американська компанія інвестуватиме в Житомир, це підприємство оборонного комплексу. Україна після 2014 року втратила завод, який виробляє набої, і було багато років намагань побудувати в Україні завод, який би забезпечував наші збройні сили цими набоями. Скажу так, що це підприємство специфічне. Ми спілкувалися разом з головою обласної ради та заступником і з американськими інвесторами. Вже на другу сесію ми покажемо соціальні програми, які вони пропонують, систему по прийому на роботу працівників, у нас є обов’язкова квота учасників АТО з інвалідністю, думаю, від них це буде краще слухати. Це підприємство, яке точно забезпечить сотні робочих місць у Житомирі. Це велика інвестиція, не буду її називати, але це точно більше 100 млн доларів, і це завод, який дійсно повертає у Житомир високотехнологічне виробництво. І ці перегони ми виграли у Дніпра і Львова: ще два міста, які розглядали прийняти у себе таку інвестицію», — говорить Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Також депутати проголосували за те, щоб в майбутньому затвердити інвестиційний договір.

«Соціально-гуманітарна комісія рекомендувала додати додатковий пункт до текстової частини проєкту рішення щодо затвердження інвестиційного договору після розробки проєкту землеустрою та винесення його на затвердження. Крім інвестицій та соціальних програм, обговоренних обласною радою та інвестором, існують ще питання безпеки, це особливий профіль підприємства: це небезпечні матеріали, вибухонебезпечні склади, всі ці моменти треба передбачити в інвестиційному договорі. Щоб житомиряни розуміли, що приймаємо тут рішення з урахуванням їх інтересів», — сказала депутатка Житомирської міської ради Наталія Леонченко.

Також міський голова повідомив, що ще один інвестор має намір побудувати завод у Житомирі.

«Вчора у нас був ще один інвестор, який поруч збирається побудувати завод по сендвіч-плитам, це також велике виробництво. Думаю, вже на наступній сесії будемо розглядати ще одного інвестора», — сказав Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, у проєкті рішення «Про надання згоди на виготовлення технічних документацій із землеустрою», зазначалось, що земельну ділянку після розроблення документації передадуть товариству з обмеженою відповідальністю «Житомирський патронний завод».

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram