210961431f18e228f9310e426bffcba7 preview w440 h290 - ​Бердичівські комунальники платитимуть засудженим за відлов безпритульних собак та їх догляд

У Бердичеві до відлову безпритульних тварин вирішили залучити засуджених, які відбувають покарання у виправному центрі.

Відтак, 1 листопада МКП «Бердичівкомунсервіс» уклав угоду з ДУ «Бердичівський виправний центр №108» на послуги з відлову тварин.

Про це йдеться в повідомленні про проведену закупівлю, оприлюдненому 2 листопада на ресурсі ProZorro.

Вартість угоди становить 23 тис. 280 грн. Строк дії договору з 1 листопада по 31 грудня 2021 року, тобто вказані послуги надаватимуться упродовж двох місяців.

За умовами укладеного договору, Бердичівський виправний центр зобов’язується забезпечити МКП «Бердичівкомунсервіс» працівниками з числа засуджених у кількості двох чоловік для надання послуг по проведенню заходів з відлову безпритульних тварин, в тому числі годування тварин та очищення кліток тимчасового утримання. Комунальники мають оплатити отримані послуги.

618138628ec93 original w859 h569 - ​Бердичівські комунальники платитимуть засудженим за відлов безпритульних собак та їх догляд

Скріншот з договору

Наглядати за засудженими та забезпечити своєчасний вивід їх на об’єкт зобов’язується виправний центр, а комунальне підприємство має за свій рахунок доставити працівників до роботи та до місця відбування покарань, підготувати місця для виконання робіт, забезпечити спецодягом.

6181386b604da original w859 h569 - ​Бердичівські комунальники платитимуть засудженим за відлов безпритульних собак та їх догляд

Скріншот з договору

Зазначимо, що питання безпритульних тварин у Бердичеві піднімалось неодноразово.

Так, у січні 2021 року місцевий сайт Бердичів.BIZ опублікував відповідь мера міста Сергія Орлюка на звернення містян щодо вирішення проблеми з бродячими тваринами. Тоді Сергій Орлюк, який до обрання на посаду мера восени 2020, керував ветеринарною клінікою «Айболит», розповідав про своє бачення вирішення даної проблеми. Зокрема він розповів про програму по зменшенню кількості безпритульних тварин в місті, яка передбачала професійний відлов, утримання в карантині, стерилізацію, післяопераційне утримання, а далі передачу тварини зацікавленим особам чи громадським організаціям. Усі послуги, за словами Сергія Орлюка, раніше планувалось надавати на базі клініки «Айболит», втім нині міський голова не вважає такий варіант прийнятним через можливе звинувачення в корупції та лобіюванні інтересів. Тоді ж, Сергій Орлюк зауважив, що просто робити відлов тварин комунальним підприємством за 940 грн не ефективно, адже комунального притулку в місті досі немає, адже справа про зловживання на будівництві такого притулку наразі перебуває в судах.

У травні 2021 офіційний сайт Бердичівської міської ради повідомив, що приватна клініка Центр ветеринарної медицини «Айболит» прийматиме безпритульних собак для проведення стерилізації. Більше того, клініка компенсуватиме мешканцям міста витрати на транспортування тварини у розмірі 200 грн.

«Кошти на компенсацію – не з міської казни: їх нададуть місцеві підприємці. Проєкт розраховано на 100 собак. Його організатори звертають увагу: до клініки будуть прийматися тварини віком від 6 місяців і старші, тож везти до закладу цілий виводок новонароджених дитинчат немає жодного сенсу», — йшлося у повідомленні міської ради.

У жовтні 2021, за інформацією пресслужби Бердичівської міської ради, відбулась зустріч зоозахисників з міським головою Сергієм Орлюком. Людей цікавила доля собак після відлову працівниками КП «Бердичівкомунсервіс». Люди скаржились, що їх не пускають до закладу, де утримують цих тварин, а саме до клініки «Айболит». На зустрічі домовились, що зоозахисникам дозволять навідувати відловлених тварин в «Айболиті», а також підгодовувати їх.

Як у Житомирі працівники Центру захисту тварин відловлюють безпритульних собак, дивіться у фоторепортажі від 18 березня 2021.

Як повідомляв Житомир.info, восени 2019 закінчили досудове розслідування щодо директора приватного підприємства, яке за 4 млн грн будувало в Бердичеві притулок для тварин: чоловіка обвинувачували у розтраті бюджетних коштів.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram