На засіданні сесії Житомирської обласної ради 4 листопада депутати виділили обласному військкомату 200 тисяч гривень на ремонт тепломереж, замість 1 млн 80 тисяч. Решту суми мають виділити в наступному бюджетному році. Зокрема депутат Валерій Онопрієнко, фракція «Пропозиція» висловив обурення, бо дане питання не було розглянуто на засіданні бюджетної комісії.

«До обласної ради звернувся начальник обласного військкомату з проханням виділити йому кошти на ремонт тепломереж в самому будинку, хочу нагадати, що будинок належить обласній раді, облвійськкомат його орендує за одну гривню. Декілька років тому були замінені котли на твердопаливні, але так вийшло, що не замінивши систему, вся накип, яка є в трубах пішла в котли і вони вийшли з ладу. Військкомат при підтримці облради відремонтував ці котли, але вони просять кошти на заміну внутрішніх мереж, тому що вони не можуть їх запустити. Є звернення від начальника військкомату. На превеликий жаль воно не було розглянуто на комісії з питань бюджету, але комісія з питань комунальної власності та інші комісії підтримали звернення. Тому прошу передбачити кошти на заміну тепломереж», — сказав Валерій Онопрієнко.

Голова облради Володимир Федоренко зазначив, що військкомату передбачили частину коштів і домовились з військовим комісаром, що решту суми виділять в наступному бюджетному році.

З таким рішення депутат Онопрієнко не погодився і висловив обурення процесом підготовки до сесії.

«За 200 тисяч, які ви їм передбачили, вони не можуть зараз зробити ремонт мереж в нашому будинку, це наша власність…Їм потрібні гроші тільки на матеріали, вони самостійно їх замінять…Це питання сьогодні не ставало б на сесії, якби воно було винесене на бюджетну комісію і ми його там розглянули. А чому воно не було винесене на бюджетну комісію, це вже питання підготовки до сесії», — сказав Онопрієнко.

Голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів Олександр Дмитрук, фракція «Слуга народу» зазначив, що лист з проханням виділити кошти на ремонт на засіданні бюджетної комісії не розглядався, бо про це питання дізнались запізно.

«…Ми в зміни внесли 200 тисяч гривень, бо це питання було на стільки запізнене, я його за день взнав. Ми з менеджментом ОДА, з Наталією Остапченко, з нашою комісією змогли виділити тільки 200 тисяч гривень. На вчорашній вечір заступник військового комісара скинув мені лист з конкретною потребою, що треба для ремонту. Зараз треба голосувати те, що ми всі проголосували, просто не було іншого варіанта, щоб ще більше виділити на потреби військового комісаріату області. Я не бачив рекомендації комісії, щоб всю суму туди треба було включати. Ми працювали з тим, що в нас було. У нас було 48 мільйонів гривень і ми зробили все, що можна було, всі фракції обговорювали це на засіданні більшості», — повідомив Олександр Дмитрук.

Після тривалих обговорень депутати запропонували проголосувати зміни до бюджету, а питання виділення решти суми коштів на ремонт військкомату розглянути на засіданнях бюджетної комісії та комісії з питань комунальної власності.

«У мене є пропозиція, оскільки саме приміщення обласного військкомату є майном обласної ради,у нас є програма «Підтримки обласних комунальних підприємств», я розумію , що зараз в період сесії міняти цифри тяжко і треба мати баланс бюджету, то давайте ми проголосуємо бюджет і додатково за вашою пропозицією, Володимир Ілліч, дамо рекомендацію розглянути це питання на бюджетній та комунальній комісії, в програмі підтримки віднайти кошти, знайти можливості і до чергової сесії щось придумати, можливо гарантійний лист дати, щоб ці 200 тисяч не були викинуті в повітря. У програмі підтримки можливо зараз і коштів немає, але я думаю, що ми віднайдемо там кошти. Тому, прохання підтримати бюджет, а пропозицію мою та Онопрієнка поставити на голосування і розглянути спільно на бюджетній та комісії комунальної власності», — сказав депутат Руслан Годований, фракція «Пропозиція».

Депутати проголосували за внесені правки Онопрієнка та Годованого. За таке рішення проголосували

Як повідомляв Житомир.info, на депутатських комісіях Житомирської облради погодили виділення 1 млн грн на ремонт військкомату та майже 2 млн грн на ремонт коледжу.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram