У Комітетах Верховної Ради України тривають обговорення Держбюджету-2022. Цими днями Комітет із питань здоров’я нації підтримав 68 правок, серед яких – і пропозиції народного депутата Сергія Кузьміних.

«У нинішньому законопроєкті Держбюджету-2022 вже бачимо рекордне фінансування сфери охорони здоров’я – 193 млрд грн, – каже парламентарій. – Однак ще є питання, на які хотілося б звернути увагу. Наприклад, щодо придбання МРТ-апарата для Житомирської міської лікарні №2 ім. В.П.Павлусенка. Так, кошти чималі – 38 млн грн, але для опорної лікарні таке обладнання є необхідним. Тут лікуються пацієнти з ускладненнями після COVID-19, з ураженнями легеневої, серцево-судинної та нервової систем».

Також Сергій Кузьміних пропонує збільшити фінансування пакетів медичних гарантій із реабілітації дорослих і дітей з ураженням опорно-рухового апарату та нервової системи. Загалом на повне забезпечення медичної реабілітації потрібно понад 8 млрд грн, а у проєкті Держбюджету-2022 закладено вдвічі менше коштів. Забезпечення повного фінансування цієї програми дозволить надалі розвивати цей напрям медицини, забезпечити безкоштовне надання послуг, а відповідно – підвищити шанси хворих на повне одужання й уникнути інвалідності.

615731869a3e0 original w859 h569 - ​Держбюджет-2022: на яких правках наполягає народний депутат від Житомирщини?

Ще одна пропозиція стосується недофінансування всіх видатків Держлікслужби. Через відсутність необхідних коштів неможливе проведення належного відбору й експертизи зразків медичних виробів. Як наслідок – періодичні скарги на якість тестів для діагностики COVID-19, засобів індивідуального захисту тощо. Крім того, відсутність коштів на придбання тих же реактивів, комплектуючих для обладнання може призвести до зупинки роботи самої лабораторії. Чи варто говорити, чим це загрожує в умовах пандемії?

«Окрім того, пропоную виділити кошти на придбання і встановлення лінійного прискорювача в Житомирському обласному онкодиспансері. Для цього потрібно близько 100 млн грн. На жаль, із кожним роком кількість онкохворих зростає. Лікування із застосуванням лінійного прискорювача – це можливість зменшити на 20 – 30% рівень смертності від онкопатологій. Нині такого лікування потребують понад 1000 хворих. На сьогодні Житомирщині, яка найбільше постраждала від аварії на ЧАЕС, вкрай необхідне таке обладнання», – наголосив Сергій Кузьміних.

Пресслужба народного депутата Сергія Кузьміних


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram