25750fdc2d26fa014770c788dc19600e preview w440 h290 - ​Держенергонагляд відреагував на звернення жителів села в Житомирському районі щодо неякісного електропостачання: перекладатимуть лінію

Держенергонагляд відреагував на колективні звернення жителів села Висока Піч та мешканців багатоквартирного будинку в Житомирі щодо неякісного електропостачання.

Про це 21 травня повідомила пресслужба Держенергонагляду.

«Працівниками Управління Держенергонагляду у Житомирській області було розглянуто колективне звернення жителів с. Висока Піч щодо неякісного постачання електроенергії та незадовільного технічного стану електричних мереж, від яких здійснюється електропостачання приватних помешкань заявників», — йдеться у повідомленні.

Для розгляду питань, порушених у зверненні, управління ініціювало проведення АТ «Житомиробленерго» моніторингу та вимірювання параметрів якості електричної енергії в точках розподілу. В результаті проведених заходів було встановлено, що параметри якості постачання електроенергії не відповідають вимогам державного стандарту. У зв’язку з цим, Держенергонаглядом та ОСР розроблено заходи щодо приведення параметрів якості електричної енергії до діючого стандарту України ((ДСТУ EN 50160:2014) та проведення поділу повітряної лінії 0,4 кВ від трансформаторної підстанції на дві окремі повітряні лінії.

Надалі представники управління контролюватимуть хід та терміни виконання електромонтажних робіт.

Крім того, інспекторами управління Держенергонагляду у Житомирській області було опрацьовано звернення жителя м. Житомир щодо перевищення допустимих показників напруги у помешканні багатоповерхового житлового будинку. АТ «Житомиробленерго» провів моніторингу стану електричних мереж та вимірювання параметрів якості електричної енергії в точці розподілу. В результаті проведеного огляду виявлено, що стан зовнішніх електромереж задовільний, напруга на межі розподілу відповідає стандарту та становить на момент вимірювань 233-235 В. Даний факт підтверджено відповідним Актом, складеним працівниками ОСР у присутності представника балансоутримувача.

Водночас було виявлено ряд порушень вимог нормативних документів щодо технічного стану внутрішніх електромереж будинку, які призводять до погіршення параметрів якості електроенергії, що передається до помешкань побутових споживачів. Тож Держенергонагляд надав рекомендації балансоутримувачу будинку, зокрема:

  • організувати проведення вимірювань параметрів якості електричної енергії у житловому будинку;
  • провести позачерговий огляд внутрішньобудинкових мереж з метою виявлення всіх дефектів та з подальшим їх усуненням;
  • провести ремонт головних електрощитових будинку в частині заміни пошкоджених комутаційних апаратів та ревізії контактних з’єднань;
  • вжити інші заходи для приведення показників якості електроенергії, що постачається мешканцям будинку у відповідність до ДСТУ EN 50160-2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загальної призначеності»;
  • розробити заходи щодо унеможливлення підтоплення електрообладнання, розміщене у будинку, в майбутньому.
  • Крім того, від громадян надходили звернення щодо:
  • припинення електропостачання об’єкту фізичної особи-підприємця під час карантину (м. Житомир);

У Держенергонагляді нагадують порядок дій споживача у разі, якщо якість електричної енергії не відповідає визначеним параметрам.

Як повідомляв Житомир.info, у 2015 році у Житомирі через крадіжку кабелю у мешканців 5-поверхівки погоріла техніка.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram