369c8323c0f8b6c36612736b20c1127d preview w440 h290 - ​Для проведення Korolev Avia Fest в Житомирі за 1 млн 355 тис. грн вже уклали договір, але аудитори вимагають усунути порушення в закупівлі

4 серпня управління культури Житомирської міської ради уклало договір з ФОП Панащук Андрій Миколайович на послуги з організації виставок, ярмарок і конгресів за 1 млн 355 тис. грн. У закупівлі мова йде про проведення на території аеропорту «Житомир» 14 та 15 серпня Korolev Avia Fest. Проте 6 серпня були оприлюднені висновки за результатами проведеного Держаудитслужбою моніторингу даної закупівлі, під час якого виявили порушення.

Про це йдеться у закупівлі, оприлюдненій на ресурсі ProZorro.

Закупівлю послуг з організації дводенного фестивалю в Житомирі управління культури оголосило на початку липня 2021. Очікувалось витратити на організацію 1,4 млн грн.

Аукціон відбувся 22 липня. У торгах участь взяли два підприємці: Андрій Панащук та Максим Сітніков. Пропозиція останнього була лише на 5 тисяч гривень вищою за пропозицію конкурента, тож переможцем закупівлі замовник визнав пропозицію ФОП Панащук Андрій Миколайович у 1 млн 355 тис. грн.

Панащук Андрій Миколайович зареєстрований як фізична особа-підприємець три роки тому в місті Рівне. Основним видом діяльності є організація інших видів відпочинку та розваг.

У минулому 2020 році він також брав участь у закупівлі послуг з організації робочого середовища під час проведення Korolev Avia Fest у Житомирі. Тоді його пропозиція також була найнижчою, але її відхилили через розбіжності у поданій документації.

Цьогоріч договір між замовником торгів (управлінням культури ЖМР) та переможцем (ФОП Панащук А.М.) уклали 4 серпня.

6110dfd8ad3cc original w859 h569 - ​Для проведення Korolev Avia Fest в Житомирі за 1 млн 355 тис. грн вже уклали договір, але аудитори вимагають усунути порушення в закупівлі

Проте за два дні — 6 серпня Держаудитслужба оприлюднила висновок проведеного моніторингу даної закупівлі, який розпочала 30 липня на підставі «інформації, отриманої від громадських об’єднань щодо наявності ознак порушення законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю».

У висновках про результати моніторингу закупівлі, зокрема зазначається про виявлення порушень, а саме не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону, а також порушення законодавства в частині не відміни замовником закупівлі.

af03d040f529c7ea14c5b721a4fcfc2e - ​Для проведення Korolev Avia Fest в Житомирі за 1 млн 355 тис. грн вже уклали договір, але аудитори вимагають усунути порушення в закупівлі

Скріншот з висновку за результатами моніторингу

«З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законодавством порядку, зокрема, в межах законодавства вжити заходів щодо припинення зобов’язання за договором від 04.08.2021 року № 227 відповідно до норм частини 2 статті 202 Господарського кодексу України, з дотриманням положень Господарського кодексу України і Цивільного кодексу України та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень», — йдеться у висновку за результатами моніторинг, оприлюдненому 6 серпня.

Кінцевий строк оскарження даного рішення Держаудитслужби – 21 серпня 2021.

Нагадаємо, 5 липня 2021 року управління культури Житомирської міської ради оголосило тендер на послуги з організації «Korolev Avia Fest». Очікувана вартість закупівлі становила 1,4 млн грн.

Міжнародний космічний фестиваль, який триватиме два дні 14 та 15 серпня, планує зібрати на території місцевого аеропорту близько 300 пілотів. Очікується показова авіапрограма, чемпіонат дронів, фуд-корт, концерт співачок NK та Jerry Heil, а також розіграш автомобіля Tesla.

Як повідомляв Житомир.info, 22 серпня 2020 на території житомирського аеропорту проходив Міжнародний космічний фестиваль «Korolev Avia Fest». Подивитися на віражі у небі прийшли більше тисячі житомирян та гостей міста. У наступні два дні, 23 та 24 серпня у Житомирі відзначили День прапора та День незалежності. За підрахунками Житомир.info ці три дні святкувань обійшлись міському бюджету в 136 тис. 844 грн.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram