927e441871ca9011f4c47ec29fe04976 preview w440 h290 - ​Гендиректора фірми, яка за 7 років не змогла добудувати хірургічний корпус у Новограді-Волинському, підозрюють у привласненні 580 тис. грн

Прокуратура скерувала до суду справу щодо гендиректора луцької фірми, якого підозрюють у заволодінні понад 580 тис. грн під час спорудження хірургічного корпусу лікарні у Новограді-Волинському.

Про це 22 вересня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Новоград-Волинською окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт за фактом заволодіння генеральним директором приватного товариства бюджетними коштами шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем та службового підроблення офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України)», — йдеться у повідомленні.

У прокуратурі нагадали деталі справи: Луцьке приватне товариство, відповідно до укладеного з Новоград-Волинським міськрайонним територіальним медоб’єднанням договору, споруджувало хірургічний корпус лікарні за бюджетні кошти на загальну суму 54,5 млн грн. Однак впродовж тривалого часу (2012-2018 рр.) генеральний директор, зловживаючи службовим становищем, підписував та завіряв печаткою офіційні документи — акти приймання виконаних будівельних робіт — з недостовірними даними, що призвело до завищення вартості будівництва. Унаслідок цього, підряднику із бюджету було зайво перераховано понад 580 тис. грн, якими заволодів генеральний директор.

«Незаконні оборудки з використанням бюджетних коштів у квітні 2019 року викрито завдяки спільним діям прокуратури та Управління Служби безпеки України в області. Також окружною прокуратурою заявлено позов про стягнення із підрядника завданої державним інтересам та територіальній громаді шкоди на зазначену суму. З метою забезпечення цивільного позову, за клопотанням окружної прокуратури, судом накладено арешт на майно підозрюваного», — повідомили в прокуратурі, зауваживши, що відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо, про будівництво хірургічного корпусу в Новограді-Волинському говорили ще у 2012 році. Тоді Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання провело тендер, за результатами якого хірургічний корпус за 54,5 млн грн мало побудувати ТДВ «Траст-Інвест-Буд» (м.Луцьк).

Компанія «ТІБ» — — Товариство з додатковою відповідальністю «Дочірнє товариство – Перша Волинська фінансово-будівельна компанія «Траст-Інвест-Буд» була зареєстрована в 1994 році в місті Луцьк, вулиця Садовського, 46. Спеціалізується фірма на будівництві житлових і нежитлових будівель. Власником і генеральним директором компанії «ТІБ» є Станіслав Йосипович Соловей, співзасновники — Петро Адамович Митчик та Олег Богданович Гаврилишин. Статутний капітал товариства – 25 тис. грн. У 2020 році активи підприємства складали 25,6 млн грн. Податковий борг станом на 1 вересня 2021 складає понад 800 тис. грн.

Станом на липень 2020 будівництво хірургічного корпусу лікарні так і не завершили. У 2018 році даний об’єкт внесли до переліку проєктів, на які виділялися кошти з Держфонду регіонального розвитку. На будівництво хірургічного корпусу в Новограді-Волинському у 2018 році передбачалося 6 млн 670 тис. грн, а у 2019 році – 10 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, у липні 2020 департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА провів новий тендер на будівництво хірургічного корпусу лікарні у Новограді-Волинському. Цього разу вартість робіт оцінили в 110 млн грн. Наприкінці липня договір уклали з переможцем торгів – житомирським ТОВ «Будівельний альянс монтажпроект».

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram