3fff5e31e9e33865aafb2ce89694b763 preview w440 h290 - ​Комітет Верховної Ради заслухав питання про Житомирський обласний онкодиспансер

На засіданні Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянули питання щодо ситуації в Житомирському обласному онкодиспансері.

«На попередньому засіданні нашого Комітету розповів колегам про ганебні і цинічні дії працівників онкодиспансеру, які наживалися на медпрепаратах для важкохворих, – розповів народний депутат Сергій Кузьміних. – На державному рівні докладаються всі зусилля, аби хоча б якось матеріально допомогти хворим та їхнім родинам пережити цю біду, а в цей час знаходяться ті, кому совість дозволяє заплющювати очі на чиєсь горе і заробляти на безкоштовних ліках. Колеги підтримали мою пропозицію внести питання про онкодиспансер до порядку денного і запросити на засідання представників Житомирщини, керівника медзакладу, аби почути, що робиться сьогодні для того, аби всі винні були покарані!»

На засіданні заслухали представників СБУ, Нацполіції, Держлікслужби, обласної влади та директора медзакладу.

«Нинішня ситуація кидає тінь на весь онкодиспансер і на всю систему охорони здоров’я, тому необхідно ретельно дослідити цю ситуацію, – зазначив Сергій Кузьміних. – Зокрема, в онкодиспансері є питання щодо встановлення інформаційних стендів, де пацієнти могли б отримати інформацію про ліки, закуплені за державний кошт. Як мені повідомили, у тому ж таки хіміотерапевтичному відділенні таких стендів не було. На моє переконання, саме керівник повинен забезпечити належну організацію дотримання прав пацієнта під час надання медичної допомоги, і саме він відповідає за дії своїх підлеглих. І якщо знав, що підлеглий раніше був помічений у зловживаннях, то повинен був забезпечити контроль за його діяльністю».

Очевидно, що такої думки і заступник голови Комітету Михайло Макаренко, якого також обурила ця ситуація: «Державою надаються для медзакладу кошти на ліки, і якщо головний лікар на своєму місці, то подібної ситуації сьогодні не було б!»

Як наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, у профільному міністерстві дану ситуацію вважають ганебною. «Листи-звернення будуть надіслані на адресу Житомирської облдержадміністрації та обласної ради з проханням вжити відповідних заходів до керівництва медзакладу: на період слідства адміністрація повинна бути відсторонена від виконання своїх обов’язків, – сказав він. – Подібні випадки призводять до недовіри до сфери охорони здоров’я».

Комітет вирішив звернутися до правоохоронців провести неупереджене розслідування цієї справи, а також вжити заходи для профілактики подібних правопорушень у майбутньому. Голові ОДА рекомендовано здійснити перевірку всіх лікарень на предмет виявлення аналогічних фактів.

«Переконаний, що хід цієї справи потрібно особливо ретельно контролювати на всіх рівнях, адже це не просто злочин, а фактично прирікання на загибель пацієнтів, які не мали коштів на придбання препарату. Дуже важливо довести цю справу до кінця і зробити даний процес максимально публічним», – вважає Сергій Кузьміних.

Пресслужба народного депутата Сергія Кузьміних


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram