Станом на 1 жовтня заборгованість житомирян за послуги водопостачання та водовідведення — майже 53 млн грн, — повідомляють в КП «Житомирводоканал».

Наразі заборону на від’єднання від комунальних послуг за борги скасовано, тому КП «Житомирводоканал» готує письмові попередження про відключення, боржників мають попередити за 30 днів.

«У вересні ми попередили понад 2 800 споживачів про необхідність погасити заборгованість. У жовтні розпочали відключати злісних неплатників, які ігнорують наші звернення. Водопостачання та водовідведення — це послуги, надання яких вимагає величезних капіталовкладень: підприємство змушене сплачувати за електроенергію, за реагенти, за паливно-мастильні матеріали, воно має виконувати аварійно-відновлювальні роботи. Стан водопровідно-каналізаційного господарства міста залежить від багатьох факторів, і платіжна дисципліна абонентів — один із найважливіших», – говорить майстер відділу обліку та реалізації послуг КП «Житомирводоканал» Світлана Поліщук.

У Житомирі налічується 3600 абонентів, які заборгували КП «Житомирводоканал» більш як 2000 грн.

На водоканалі зазначають, що працівники відділу по роботі з боржниками регулярно проводять роз’яснювальну роботу із такими споживачами щодо встановлення лічильників і заощадливого водокористування. Для соціально незабезпечених верств населення передбачено укладання договорів реструктуризації боргу.

«Ми завжди готові іти на зустріч усім нашим абонентам і обговорюємо з кожним із них індивідуально умови реструктуризації боргу, тобто термін виплати та прийнятну суму щомісячних платежів. З початку року ми уклали 97 договорів реструктуризації боргу на суму майже 700 тисяч гривень», — каже майстер відділу обліку та реалізації послуг КП «Житомирводоканал» Світлана Поліщук.

КП «Житомирводоканал» закликає споживачів не накопичувати борги за надані комунальні послуги, адже своєчасна сплата за послуги — запорука стабільного функціонування підприємства.

Зазначимо, що нещодавно в Україні повноцінно запрацювала автоматизована система виконавчого провадження, яка дозволятиме арештовувати кошти на банківських рахунках українців-боржників автоматично.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram