c8991dacf8f20ea8ba3166d93f0cade9 preview w440 h290 - ​«Медичні» законопроєкти цього тижня: інноваційні ліки проти COVID-19, кисневі станції, відповідальність за підроблені COVID-сертифікати

Цього тижня Верховна Рада ухвалила відразу кілька «медичних» законопроєктів.

«У зв’язку з тим, що обговорення правок до проєкту Держбюджету-2022 зайняло чимало часу, розгляд важливих законопроєктів, які стосуються сфери охорони здоров’я, довелося відтермінувати, – каже народний депутат Сергій Кузьміних. – Хоча ці ініціативи стосуються актуального – боротьби з COVID-19. Завдяки ініціативі Президента України на засіданні позачергової сесії Верховної Ради 2 листопада було ухвалено низку законопроєктів, підтриманих нашим Комітетом з питань здоров’я нації. Серед них – про внесення змін до ст. 9-2 Закону «Про лікарські засоби». Як голова підкомітету з питань фармації та фармацевтичної діяльності профільного Комітету, наполягав на необхідності прийняття цього проєкту. Він дає змогу реєструвати в Україні для екстреного використання за спрощеною системою лікарські засоби для профілактики і лікування коронавірусної інфекції. Попередньо вже вдалося домовитися з виробниками щодо поставки інноваційних ліків проти COVID-19, що призначають пацієнтам, які належать до групи високого ризику з тяжким перебігом хвороби. Це – шанс врятувати чиєсь життя».

Мова йде про препарати, які мають дані про успішне проведення клінічних випробувань і які дозволені для екстреного застосування у країнах із жорсткою регуляторною системою (ЄС, Великобританії, США, Японії, Канаді тощо). Також це може бути препарат, перекваліфікований для екстреного застосування ВООЗ. В Україні вже дозволена прискорена реєстрація вакцин від COVID-19 завдяки відповідному Закону, прийнятому на початку цього року.

Крім того, було прийнято два проєкти: один – про встановлення кримінальної відповідальності за підробку COVID-сертифікатів, а інший дає змогу створити умови для так званої «автономізації» медзакладів – перетворення державних установ у державні некомерційні підприємства, закріплює роботу електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

У четвер оперативно прийнято дуже важливий законопроєкт, який допоможе забезпечити критичну потребу опорних закладів охорони здоров’я у кисневих станціях. Їх зможуть встановити за рахунок виділення з Держбюджету-2021 субвенції – 800 млн грн. Наскільки це важливо, очевидно, здогадуються всі.

«Приємно, що колеги підтримали ці законопроєкти – таке порозуміння особливо необхідне в нинішній нелегкий період пандемії, коли потрібно підтримати сферу охорони здоров’я загалом і всіх медпрацівників зокрема», – зазначив Сергій Кузьміних.

Пресслужба народного депутата Сергія Кузьміних


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram