9ce8b97c03f106d11fa5bd602b3a9676 preview w440 h290 - ​Мінкульт погодив три культурні пам’ятки в Житомирі, які відреставрують за кошти держбюджету: музею космонавтики в переліку немає

Експертна рада при Міністерстві культури і інформаційної політики обрала 26 культурних пам’яток, які відреставрують за кошти програми «Велика реставрація», з них три об’єкти — у Житомирській області. 20 жовтня бюджетний комітет погодив фінансування цих об’єктів.

Про це 20 жовтня на своїй сторінці у фейсбук повідомив міністр Олександр Ткаченко.

«У списку «Великої Реставрації» – поповнення. Щойно бюджетний комітет погодив виплату субвенцій на комунальні об’єкти. Це означає, що найближчим часом ми розпочнемо фінансування цих об’єктів за рахунок бюджету МКІП Серед поданих об’єктів від ОДА (усі з наявною проектно-кошторисною документацією) Експертною радою при МКІП було обрано 26. Виділення субвенцій для комунальних закладів – крок вперед. Адже «Велика Реставрація» – це про об’єкти по всій Україні. Деякі з культурних пам’яток перебувають саме в комунальній формі власності, але від цього їх цінність ніяк не зменшується. Як і потреба в ремонтно-реставраційних роботах. Програма має розширюватися, і сьогоднішнє погодження бюджетним комітетом розподілу субвенції на місцеві бюджети для реставраційних робіт на пам’ятках місцевого значення є підтримкою цієї довгострокової цілі. Комплексному збереженні української спадщини», — йдеться у повідомленні.

До переліку обраних об’єктів увійшли три культурні пам’ятки в Житомирській області, мова йде про:

  • ремонтно-реставраційні роботи меморіального будинку-музею академіка С. П. Корольова;
  • реставраційно-ремонтні роботи Житомирського академічного українського музично-драматичного театру імені І. Кочерги.
  • реставраційно-ремонтні роботи Житомирського академічного обласного театру ляльок.

Нагадаємо, на початку жовтня 2021 пресслужба Житомирської облради повідомляла проте, що чотири об’єкти в Житомирі можуть потрапити до програми президента «Велика реставрація»: театр ляльок, драмтеатр, меморіальний будинок-музей Корольова та музей космонавтики.

Як повідомляв Житомир.info, тендери по обраних об’єктах культурної спадщини уже проведені. Так, у серпні 2021 був оголошений тендер на ремонтно-реставраційні роботи меморіального будинку-музею імені С.П. Корольова за 1 млн грн. Закупівлю успішно провели і 3 вересня уклали договір з ТОВ «Будівельний альянс монтажпроект».

Тендер на ремонтно-реставраційні роботи в будівлі Житомирського академічного обласного театру ляльок за понад 61 млн грн оголосили 14 вересня 2021. Тендер виграла місцева фірма ТОВ «АртХаус» за 59,8 млн грн.

Що мають змінити в театрі ляльок під час ремонту, дивіться у відеосюжеті від 24 вересня 2021.

14 вересня 2021 був оголошений тендер на ремонтно-реставраційні роботи Житомирського академічного українського музично-драматичного театру імені І. Кочерги за майже 122 млн грн. Цей тендер також виграло ТОВ «АртХаус» за 120,8 млн грн.

Музей космонавтики імені С.П. Корольова спершу збиралися відремонтувати за 26 млн грн, втім оголошений в липні 2021 тендер відмінили. За кілька днів оголосили нову закупівлю на 24,5 млн грн, провели аукціон, визначили переможця, але договір не уклали через відміну тендеру у зв’язку з віднесенням будівлі музею до об’єктів культурної спадщини, в яких можна проводити виключно реставраційні роботи. Тож, на початку жовтня департамент регіонального розвитку ОДА оголосив тендер на розроблення проєктної документації ремонтно-реставраційних робіт будівлі музею космонавтики за 48,6 тис. грн.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram