Під час сесії Житомирської обласної ради 18 грудня депутати підняли тему безпеки на дорогах регіону. Зокрема, депутат Олена Галагуза згадала про аварію, яка сталась вранці 18 грудня поблизу села Двірець, у якій загинули троє людей. Також депутат згадала і про ДТП у селі Тетерівка, до якої може бути причетний депутат Дмитро Кропачов.

«Сьогодні вранці сталась дуже страшна аварія у селі Двірець, всі також знають про трагедію, яка сталась у селі Тетерівка Житомирського району. Мене дуже цікавить питання саме безпеки і пішохідних переходів, тому що ми знаємо, що той перехід був не дуже видний, без освітлення і чи взагалі у нас вживаються заходи у цьому напрямку і що власне відбувається по цим випадкам? ДТП сталась за участі нашого колеги, процесуальне керівництво здійснює прокуратура області. Можливо, саме те, як вони працюють, вплине на те, щоб пришвидшити вирішення проблеми саме цього пішохідного переходу. Бо громада дуже обурена. І це не один випадок на цій ділянці дороги», — каже депутат Житомирської обласної ради Олена Галагуза.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - ​На сесії Житомирської облради говорили про безпеку на дорогах та ДТП за участі депутата Кропачова

Прокурор Житомирської області до трибуни на прохання депутата вийшов, однак, одразу пояснив: за безпеку на дорогах відповідає не він, а деталей розслідування страшної аварії, яка забрала життя 60-річної жительки села Тетерівка, розповісти не може, бо це — таємниця слідства.

«Наразі триває досудове розслідування, призначено ряд експертиз, після завершення яких буде прийнято процесуальне рішення у кримінальному провадженні. Будь-яку іншу інформацію надавати мені заборонено законом. Я не є процесуальним керівником у кримінальному провадженні і оголошувати дані досудового розслідування, не маючи дозволу від процесуального керівника, я не маю ніякого права. Законом мені це заборонено, тому перепрошую. Я звісно би з великим задоволенням проінформував вас про хід розслідування цього кримінального провадження, але не виходячи за межі цього приміщення, я від слідчого такого дозволу не отримував», — сказав прокурор Житомирської області Любомир Війтович.

Про безпеку на цій ділянці дороги розповів і начальник Служби автомобільних доріг Геннадій Савченко.

«Пішохідний перехід, знак населеного пункту, швидкість 50 км/год, є горизонтальна розмітка, стоїть знак переходу. Збивають людину на переході, я думаю, що слідчий розбереться, чия тут вина, іншого варіанту тут немає. Так, ситуація плачевна, гинуть люди, але дорожники тут ні при чому. Там все зроблено по стандарту. Освітлення ми запланували, ми все будемо робити, але щоб ви розуміли — освітлення пішохідного переходу з облаштуванням світлофору коштує приблизно 1 700 000 гривень. Ці кошти я не можу просто виділити зараз, бо вони повинні стояти в плані річному», — пояснює начальник Служби автомобільних доріг в Житомирській області Геннадій Савченко.

Врешті депутат від Блоку Петра Порошенка Ірина Костюшко закликала припинити обговорення цього питання.

«Сьогодні ми маємо ситуацію, яка ставить на кін політичне майбутнє нашого колеги. Незалежно від того, що він є представником політичної партії, яка є конкурентом партії, представником якої є я, я все ж таки закликаю вас не звертати увагу на політику, а поглянути на ситуацію крізь призму верховенства права і не шикуватись в чергу, щоб винести вирок. І давайте не перетворювати обласну раду в судилище над будь-якою людиною», — каже депутат Житомирської обласної ради Ірина Костюшко.

Нагадаємо, 18 грудня на сесії Житомирської облради підняли питання про смертельні ДТП та аварійну дорогу Коростень-Житомир.

Як повідомляв Житомир.info, вранці 26 листопада прес-служба ГУНП повідомила, що водій автомобіля Toyota Highlander, 38-річний житомирянин, рухаючись у напрямку Житомира, вчинив наїзд на пішохода, 60-річну місцеву жительку, яка йшла по нерегульованому пішохідному переходу на неосвітленій ділянці дороги. У результаті ДТП жінка загинула на місці події. Журналістам Житомир.info вдалося з’ясувати, що за кермом автомобіля Toyota Highlander, який 24 листопада близько 19.30 у селі Тетерівка Житомирського району збив на смерть 60-річну жінку, був депутат Житомирської обласної ради Дмитро Кропачов. Депутату Житомирської обласної ради Дмитру Кропачову не пред’явлене звинувачення у справі про смертельне ДТП в селі Тетерівка, адже він проходить по ній як свідок.

11 грудня 2018 року прес-служба ГУНП в Житомирській області просила відгукнутися свідків та очевидців дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася 24 листопада за участі депутата облради Дмитра Кропачова.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram