Заборонити виробництво, продаж, імпорт та використання фосфатовмісних мийних засобів – таку петицію зареєстрували на сайті президента України. ЇЇ ініціювала асоціація «Укрводоканалекологія». Директор житомирського водоканалу Андрій Нікітін пояснює: фосфати, які входять до складу таких засобів, потрапляючи у водойми виконують роль добрива. Це призводить до швидкого розмноження синьо-зелених водоростей і як наслідок до погіршення якості води в річках. За словами Андрія Нікітіна в Україні нині немає очисних споруд води, які могли б справлятися з очищенням води, яка має велику концентрацію таких водоростей і саме тому одним із можливих рішень, може бути заборона використання фосфатовмісних мийних засобів.
«Один грам фосфатовмісних мийних засобів провокує розповсюдження і проростання 5-10 кілограмів синьо-зелених водоростей. Для того, щоб позбутись цієї великої проблеми потрібно зробити дві речі. Перша річ – це реконструкція всіх очисних споруд каналізації у всій країні. Але це – багато років роботи. І це – величезні інвестиції, які розцінюються нами приблизно в 2 мільярди євро. Звісно, в країні таких коштів немає. І стільки часу, щоб нехтувати безпекою наших річок ми також не маємо. Тому є і інший альтернативний шлях. Це – заборона в Україні таких мийних засобів», — розповідає директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін.
Директор водоканалу пояснює: фосфатовмісні мийні засоби використовуються не лише в побуті для миття посуду, але й на автомийках та в промисловості. Але звичайні споживачі води можуть вже зараз відмовитись від таких засобів. Це може трохи збільшити витрати сімейного бюджету, але принесе значно більше користі в майбутньому.
«В доступі на ринку в Україні є засоби, які не містять фосфати. І, наприклад, моя родина, ми купуємо тільки такі засоби. Але вони дорожчі. Не кожен хоче і може собі дозволити купувати їх. Але це – важливо для нашого майбутнього і майбутнього наших дітей. На пляшках таких засобів написано великими літерами, що вони не містять фосфатів, що вони – еко-friendly. Зазвичай, там є якісь індикатори в вигляді зеленого листочка, які показують, що таке засоби дружні до довкілля. І обираючи саме такий засіб ми дбаємо про захист нашого довкілля і наших річок», — каже Андрій Нікітін.
Як повідомляв Житомир.info, житомирський водоканал хоче розпочати виробництво добрив високої якості з мулу на очисних спорудах.
Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Related posts
Категории
- Бердянск (11)
- Винница (174)
- Горловка (245)
- Днепр (8)
- Днепродзержинск (158)
- Донецк (1 535)
- Дружковка (825)
- Житомир (34 640)
- Запорожье (1 702)
- Мода (6)
- Новости в регионах (39 298)
- Полезно знать (12)
- Политика (1 315)
- Последние новости (55 489)
- Происшествия (2)
- Путешествия (189)
- Разное (114)
- События в мире (288)
- Спорт (9)
- Технологии (8)