575be8b3c46633d22b9c21b337c351b1 preview w440 h290 - ​Начальник відділу Держгеокадастру в Пулинському районі за хабар у 6 тис. доларів отримав 5 років ув’язнення з конфіскацією майна

У Житомирській області посадовця Держгеокадастру засуджено до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна за підбурення до надання 6000 доларів США за одержання земельної ділянки.

Про це 6 жовтня повідомила пресслужба прокуратури Житомирської області.

«Житомирською обласною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення стосовно начальника територіального відділу Головного управління Держгеокадастру в області. За принципової позиції прокурора обласної прокуратури, вироком Червоноармійського районного суду посадовця визнано винним у підбуренні до надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 369 КК України) та скоєнні шахрайства, що завдало значної шкоди потерпілому (ч. 2 ст. 190 КК України) та призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна», — йдеться у повідомленні.

Судовим рішенням визнано, що начальник територіального відділу Держгеокадастру місцевому жителю, який звернувся до нього щодо одержання у користування землі для сільськогосподарського виробництва площею 12 га у Пулинському районі «пояснив», що наділ можна одержати за певну плату — 6 000 доларів США (з розрахунку 1000 доларів США за 2 га).

До того ж чиновник запевнив громадянина, що нібито ці кошти він передасть своєму керівнику, який успішно вирішить питання про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення 12 га землі з правом передачі у власність для ведення особистого селянського господарства. Хоча насправді не мав намірів будь-кому передавати кошти.

Під час одержання першої частини неправомірної вигоди на суму 3700 доларів США начальник територіального відділу ГУ Держгеокадастру в області був затриманий правоохоронцями.

Нагадаємо, у червні 2017 в райцентрі Житомирської області затримали начальника відділу Держгеокадастру з хабарем у 3,3 тис. доларів – частини траншу за позитивне вирішення питання щодо погодження відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram