У Житомирі в День захисників та захисниць України урочисто відкрили пам’ятний знак «Захисникам України у війні з російським агресором». На відкритті були присутні керівництво міста і області, а також народні депутати України від партії «Слуга народу» Арсеній Пушкаренко, Тетяна Грищенко, Ігор Герасименко, Сергій Кузьміних та Анатолій Остапенко. Також в урочистій події взяли участь військовослужбовці, члени ветеранських організацій та родини загиблих героїв.

Нардеп Арсеній Пушкаренко подякував усім захисникам, які боронять нашу державу та незалежність, а також висловив глибоке співчуття сім’ям загиблих героїв.

«Цей пам’ятник з дуже глибокими символізмом, дуже продуманий — це пам’ять про наших героїв. І вони будуть жити доти, допоки ми будемо їх пам’ятати, в наших душах, серцях та думках вони будуть жити вічно, тому що ми з вами сьогодні тут стоїмо під мирним небом, насолоджуємося прекрасною осінню тільки завдяки тому, що наші хлопці, наші герої всі ці майже вісім років там боронять нас, нашу державу, відстоюють нашу незалежність і життя кожного з нас», — говорить народний депутат України, фракція «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

Відкриття пам’ятного знаку супроводжувалося військовим оркестром та театралізованим дійством.

Військовий капелан та волонтер Андрій Забігайло каже: як ніколи сьогодні Україна відчуває потребу в захисниках, які у будь-яку хвилину готові боронити нашу державу.

«Захисник — це та людина, яка в будь-яку хвилину піде захищати свій рідний дім. І сьогодні в таке свято хочеться привітати кожного, хто має частинку себе в цьому, що він захищає Україну. Цей пам’ятник, який сьогодні відкривається — це пам’ять про те, що є такі люди, які захищали Україну, захищали ту землю, де ми живемо. Дякую кожному захиснику, який поклав своє життя за нас. Слава Україні», — військовий капелан, волонтер Андрій Забігайло.

Після церемонії відкриття усі присутні поклали квіти до пам’ятного знаку та стендів з іменами та фотографіями загиблих учасників АТО та ООС.

«Ми повинні відзначати, вшановувати, ми дуже багато речей за ці роки переосмислили: історію, події, і дуже добре, що сьогодні в нас з’являється самоідентичність, дуже шкода, що вона з’являється такою ціною, ціною тисяч життів, життів наших хлопців-героїв, і хлопців, і дівчат. Я бажаю, щоб все ж таки прийшов мир в нашу державу і закінчилася війна, а наші захисники боронили кордон тільки в черговому режимі без бойових дій», — каже народний депутат України, фракція «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram