Закрити Понінківську картонно-паперову фабрику, що на Житомирщині, бо та забруднює річки Случ та Хомора. З такими вимогами на сесію облради приїхала команда активістів з Новоград-Волинського та Баранівського районів. Люди зізнаються: б’ють на сполох не перший рік, втім їх ніхто не чує.

«181 км сьогодні по Житомирській області пропливає річка Случ, яка є забруднена і несе носії. Мор риби зафіксовано на нашій території, здається 25 тисячі особин загиблої риби, визнані збитки у розмірі 24 млн. Вогнищем забруднення є Понінківська картонно-паперова фабрика. Це продовжується з 2016 року. У Новограді-Волинському пройшло віче, де були присутні близько 5 тисяч людей, ми прийняли резолюцію, щоб закрили Понінківську картонно-паперову фабрику», — розповідає депутат Новоград-Волинської районної ради Ігор Михнюк.

Пікетувальники кажуть: сьогодні приїхали не за черговими обіцянками, а за реальною допомогою та підтримкою як від обласної влади, так і депутатів. Тому, власне, і йдуть виступити перед останніми за трибуною у сесійній залі.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - ​Облрада підтримала звернення людей, які вимагають закрити фабрику, що забруднює річки на Житомирщині

«Сьогодні у нас статус зони екологічної катастрофи. У нас в річці знайдено ртуть, миш’як, фосфор, сірка, цинк, свинець. Там страшна картина. Ви розумієте, що літо, це все випаровується і діти це вдихають. Ми будемо повільно помирати і ніхто не буде знати чому, у нас сьогодні онкологія зашкалює. Сьогодні Новоград-Волинський споживає цю воду», — каже Анна Муравська.

«Вам потрібно дивитися не там, де Понінка скидає, вам потрібно прийти у онкодиспансер подивитися на наслідки, які там. Закрити потрібно її, якщо ні, то ми будемо діяти радикально, якщо нас не чує ні влада, ні закон, ніхто», — говорить Світлана Кручок.

«Перед новим роком я особисто був у Міністра екології, який запевнив, що він докладе усіх зусиль. Я був у заступника голови екологічної служби, там також запевнили. Нас дурять всіх. Прийняли постанову у якій написали, що екологічне лихо — це Баранівський і Новоград-Волинський райони, а місто Новоград-Волинський навіть не включено. Тому, дійсно, мають бути радикальні зміни, але це має прийняти центральний орган влади», — додає Новоград-Волинський міський голова Віктор Весельський.

Втім є одне але. Фабрика, яка фігурує у питані забруднення річок Хомора та Случ, знаходиться на території Хмельниччини. Тому, на рівні Житомирщини юридично це питання вирішити складно, — пояснює депутат облради Сидір Кізін. Додаючи, щоб звернення людей не загубилося на полицях у владних кабінетах й врешті за вирішення питання взялися на державному рівні, його потрібно доповнити.

«Достатньо було рішення, якщо не помиляюсь, обласної адміністрації Хмельницької, щоб скасувати дозвіл на викиди, і фабрика стала б. Але такого рішення Хмельницька адміністрація не зробила, бо там працюють тисячі людей і вони зацікавлені, щоб фабрика працювала. У них немає наслідків, адже всі скиди йдуть до нашої області і їх це питання не хвилює. Тому, до вашої резолюції, вашого мітингу, ми додаємо звернення до Генерального прокурора України, сподіваюсь що воно до нього дійде, у силу різних обставин. Щоб кримінальні провадження, які знаходяться на території Хмельниччини, вилучити і передати їх в провадження правоохоронних органів Житомирщини, щоб вони зробили те, що мають зробити: арештували керівника, відповідального за викиди, і по-іншому піде справа», — зазначив депутат Житомирської обласної ради Сидір Кізін.

Депутати майже одноголосно підтримали звернення: «За» проголосувало 56 обранців з 58 присутніх.

Нагадаємо, перед сесією Житомирської облради 23 травня розпочався вуличний пікет. Люди вимагали створення ОТГ та припинення забруднення річок.

Як повідомляв Житомир.info, 12 квітня 2019 року в місті Баранівка з річки Случ виловили десятки мертвих сомів, коропів та лящів. Рибоохорона нарахувала понад 25 тис. екземплярів загиблої риби та звернулася до поліції. 30 квітня мер Баранівки Анатолій Душко написав у своєму фейсбук, що біля берегів річки Случ піна і риба зверху, раки лізуть із води. 2 травня 2019, аби привернути увагу до забруднення Случі, люди перекрили трасу Київ-Чоп в Новоград-Волинському районі. 10 травня в Новограді-Волинському відбулося народне віче «СТОППОНІНКА» в знак протесту проти масового забруднення річок Хомора та Случ.

16 травня народні депутати розглянули проект постанови «Про подолання негативних наслідків екологічної ситуації в басейні річок Хомора та Случ на окремих територіях Хмельницької та Житомирської областей», яка передбачає оголошення басейну річок Хомора та Случ зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram