870166dbb909d4eef2155215f25a1722 preview w440 h290 - ​Пірометри для температурного контролю технологічних процесів

При температурному контролі технологічних процесів, а також в побуті, часто виникає завдання безконтактного вимірювання, оскільки безпосереднє наближення несе ризик для здоров’я і життя, або просто немає можливості підійти ближче.

У таких випадках безальтернативними є інфрачервоні пірометри, спеціалізовані пристрої, які отримують інформацію про потужності теплового потоку віддалено.

Ключовим конструктивним елементом, від якості виготовлення якого в першу чергу залежить точність, є оптична лінза, яка спостерігається в передній частині корпусу. Виготовляється з високоякісного пластику.

Що поступає випромінювання фокусується в одній точці, де розташований термодатчик, що перетворює тепло в аналоговий електричний сигнал, який посилюється, перетворюється на цифрову форму і відображається на дисплеї.

Найважливіша перевага методу пірометрії — це оперативність.

Залежно від модифікації, час відгуку, або швидкість реакції на динамічні зміни температурних умов, становить від 0,25 до 0,5 секунди.

Без урахування належності до того чи іншого класу (професійні, для будинку, медичні) або бренду, все пірометри мають базовий перелік характеристик, на які слід звертати увагу при виборі:

  1. Оптичний дозвіл — показує на яку дистанцію допустимо відійти, щоб виходить від предметів ІК випромінювання фіксувалося в повному обсязі, і не впливали «паразитні» промені, від сусідніх з вимірюваним, предметів. Це параметр може приймати значення 12: 1, 16: 1 — для бюджетних різновидів, і 30: 1, 50: 1 і вище — для промислових.
  2. Ручне регулювання коефіцієнта, що враховує співвідношення випромінювальної і відбивної здатності оптичних поверхонь. Знаходиться в межах: 0,1-1,0 і без нього помилка може перевищити десятки градусів, у порівнянні з результатом термопари, яка виступає в якості еталону.
  3. Широта діапазону вимірювання температуру. Важливий критерій, від якого значною мірою залежить вартість. Може становити 300-500 ºC для простих моделей і сягає 2000 ºC для високотемпературних вимірників.

Окрема група — реєстратори температури, передають дані онлайн через кабель-перехідник USB на комп’ютер. Їх сфера — багатогодинні вимірювання, протягом яких інформація записується на жорсткий диск, після витягується, перекладається в Excel-формат і надалі можна побудувати графіки, де видно пікові і аномальні значення з прив’язкою до часової шкали.


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram