bf23928eb569b1cc08e2e5cb2db9afda preview w440 h290 - ​Розвідбату з Новограда-Волинського присвоїли почесне ім’я Михайла Тиші

Президент України Володимир Зеленський присвоїв почесне найменування 54-му окремому розвідувальному батальйону Сухопутних військ Збройних сил України, що дислокується у Новограді-Волинському.

Про це йдеться в указі президента №419/2021 від 23 серпня «Про присвоєння почесного найменування 54 окремому розвідувальному батальйону Сухопутних військ Збройних Сил України», оприлюдненому на офіційному сайті Глави держави.

«З метою відновлення історичних традицій національного війська щодо назв військових частин, зважаючи на зразкове виконання покладених завдань, високі показники у бойовій підготовці, з нагоди 30-ї річниці незалежності України постановляю, присвоїти 54 окремому розвідувальному батальйону Сухопутних військ Збройних Сил України почесне найменування «імені Михайла Тиші» та надалі іменувати його — 54 окремий розвідувальний батальйон імені Михайла Тиші Сухопутних військ Збройних Сил України», — йдеться в указі президента.

За даними інтернет-мережі, Михайло Тиша у середині ХVII століття був полковником Звягельського (Волинського) козацького полку.

«Напередодні 1648 року Михайло Тиша був кушніром у місті Звягель. При появі на Волині українського війська у 1648 році Тиша зібрав у Звягелі полк народного ополчення з міщан та жителів прилеглих сіл, яке в липні здобуло міський замок та костел. Далі полк Михайла Тиші підпорядкував собі села Богате, Великий Молодьків, Пилиповичі та Ярунь (нині села Новоград-Волинського району Житомирської області). Слідом за тим Тиша організував кілька вдалих рейдів 1648—1649 рр. углиб Волинського воєводства, у тому числі і до Луцька і 1 вересня 1648 року здобув його. Здобував і утримував Михайло Тиша Остріг, Рівне, Клевань, Олику. Під час походу 1648 року Богдана Хмельницького до Замостя був звягельським сотником Волинського (Звягельського) полку. У лютому 1649 року Михайло Тиша став волинським (звягельським) полковником, заслуживши на той час довіру українського уряду. Під час наступу польських військ 1649 року Тиша очолив оборону Звягеля в червні 1649 року. Проте місто довелося залишити й полк Михайла Тиші відступив на з’єднання з головним українським військом, що рухалося на Збараж. Учасник Збаразької облоги в ранзі козацького полковника», — зазначає Вікіпедія.

У Новограді-Волинському ім’ям Михайла Тиші названо одну з вулиць.

Нагадаємо, що 54-й окремий розвідувальний батальйон Сухопутних військ України дислокується у Новограді-Волинському Житомирської області.

Як повідомляв Житомир.info, в результаті ворожих обстрілів в зоні ООС 10 серпня 2021 року загинув військовий з Новограда-Волинського Олексій Кайданович, який служив в 54-му окремому розвідувальному батальйоні, ще двоє бійців підрозділу отримали поранення. Попрощалися з загиблим бійцем 13 серпня 2021.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram