Вперше за майже тридцять років у Житомирі пройшов матч з хокею на траві. У товариській грі зустрілися обласні команди – «Політехнік» та «ПК-Старт». Президент коростенської команди Олександр Машталір запевняє: попри низьку популярність цього виду спорту, в українських команд хороші перспективи, хоча не вистачає інфраструктури.

«Скажіть, як можна стати чемпіоном світу по плаванню, не маючи басейна і якщо річка поруч не протікає. Тому є проблеми. Але те, що здобутки наших команд як на рівні збірних: національних, молодіжних, участь в «індорі» — це наша зимова частина, скажімо так, ми в рейтингу як країна посідаємо дуже високі місця. Ми не можемо пригнути вище. Ми на таких майданчиках, це майданчик, а нам потрібне… Деякі хлопці вже грають на велике поле, як в футболі, одинадцять на одинадцять. Це і є хокей на траві. Хто побачить його? Багато хто каже: «Я бачив, мені не сподобалось». Але що людина могла бачити, якщо я сам одне поле тільки бачив в Вінниці? Ось і все», — розповідає президент ХК «Політехнік» Олександр Машталір.

В рамках заходу презентували новостворену обласну дитячо-юнацьку спортивну школу з хокею на траві. Записатися до лав місцевої команди з хокею могли всі охочі. Цей командний вид спорту має давню історію, крім того — дуже корисний для дітей, вважає кандидат в народні депутати України від Житомира Сидір Кізін.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - ​Сидір Кізін: Все буде хокей

«Дуже класний спорт в плані навичок для дітей. По-перше, до певного віку це можуть бути змішані команди: і хлопці, і дівчата в одній команді. Він дуже розвиває навички, які в сучасному житті важливі: вміння працювати в команді, вміння зосереджуватись, вигравати, перегравати в конкурентній боротьбі. Поряд з цим, він не є таким травматичним, таким, що шкодить, як, наприклад, професійний футбол, який в певній мірі є дещо небезпечним. А хокей на траві надзвичайно корисний і практично без травматизму», — вважає кандидат в народні депутати Сидір Кізін.

На думку Сидора Кізіна, хокей на траві — яскравий приклад того, що спорт може бути не тільки цікавим і видовищним, а й доступним. До того ж, зазначає політик, у хокеїстів Житомирської області — доволі гарні перспективи.

«Хочу сказати, що мій друг, наш однопартієць Максим Вілівчук, свободівець, він є керівником федерації хокею на траві на Житомирщині і ми бачимо за останній рік, як воно почало підніматися. Між іншим, можна сказати, що хокей на траві зараз для Житомирщини в наших спортивних досягненнях є номером один. Звичайно, будувати поля потрібно, відкривати майданчики, але тут не потрібні десятки мільйонів гривень, як того, приміром, потребує футбол. Можна пристосовувати ось такі речі, як ми бачимо зараз такий майданчик, він цілком пристосований для того, щоб грати в хокей на траві. Треба, звичайно, робити і спеціалізовані майданчики, але взимку спокійно може бути використаний спортзал школи чи навчального закладу. Влітку – ось такі майданчики. Тому в нас є відповідна інфраструктура. Звичайно, її треба розвивати, звичайно, обладнання і екіпіровка, вона коштує, але подивіться, яка вона яскрава, подивіться, як хлопці виглядають, а дівчата – ще видовищніше і це приваблює. Це по-сучасному. Молодь може витягнути десь із дворів, відволікти їх від якихось поганих звичок і навпаки: привести їх в спорт», — переконаний кандидат в народні депутати України Сидір Кізін.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram