У Житомирі словенська компанія «Esotech» реконструює головну каналізаційну насосну станцію. Вартість робіт складає близько 3 млн євро, кошти виділяє Уряд Словенії. Представник компанії «Esotech» Стоян Разборнік розповів, які саме роботи вже виконали та що планують робити надалі.

«Проєкт реконструкції каналізаційно-очисних споруд Житомира є дуже вимогливим. Всі роботи, які заплановані і виконуються в даний момент, поєднуються із існуючим обладнанням на насосній станції, тому це може затримувати роботи у виконанні цього об’єкту. Наша робота полягає в тому, щоб замінити існуюче обладнання на більш нове: нових насосів, насосних агрегатів, грабельних колекторів, а також механічної очистки самої насосної станції. Але сама будівля поки що не підпадає під реконструкцію. Ми прекрасно розуміємо те, що насосна станція зараз працює, і що ми не можемо вплинути на її роботу. Насосна станція умовно поділена на дві частини — це права та ліва. Права частина знаходиться в роботі працівниками водоканалу, ліву частину віддали під реконструкцію. На лівій частині вже встановлений всмоктувальний та напірний колектори, встановлені нові насосні агрегати, практично до кінця вже зроблена будівельна частина механічної очистки, роботи будуть завершені, щоб запустити першу частину», — розповідає представник компанії «Esotech» Стоян Разборнік.

За словами підрядника, після завершення реконструкції на головній каналізаційній насосній станції буде працювати одночасно чотири насоси, ще два будуть в резерві.

«Сьогодні в нас працює на майданчику 10 людей, з будівельної техніки — кран і відбійний молоток. Зовні ви можете побачити, що ми працюємо над підготовчими роботами для встановлення напірного колектора, в середині ми продовжуємо роботи по демонтажу останньої частини для встановлення останнього нового насосу, це буде третій насос. Після закінчення реконструкції на лівій стороні насосної станції, ми маємо поєднати одночасно роботу обладнання водоканалу і нового обладнання таким чином, щоб все працювало. Після того, як все запуститься і буде працювати, як слід, ми будемо приступати до реконструкції правої сторони. Після реконструкції буде в роботі одночасно чотири насоси, ще два будуть в резерві. Перед тим, як приступити до роботи, був розроблений проєкт, який пройшов експертизу, багатьма чинниками перевірялась належність та відповідність обладнання, чи зможе воно справитися з об’ємами води, які будуть сюди подаватися. На реконструкцію було кинуто найкраще обладнання, яке є сьогодні на ринку, після встановлення цього обладнання, воно буде керуватися автоматичною системою управління SCADA, яка в свою чергу буде контролювати і підлаштовувати обладнання під той об’єм, який буде підходити, але ще потрібно зробити дуже багато роботи», — каже Стоян Разборнік.

Поки що кінцевої дати завершення реконструкції не називають. Представник компанії «Esotech» Стоян Разборнік зазначив: всі графіки остаточного виконання робіт будуть затверджені після візиту Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля у Словенію, який має відбутися 26 жовтня.

Як повідомляв Житомир.info, у квітні 2018 словенська фірма зареєструвала своє представництво в Житомирі і почала реконструкцію каналізаційних очисних.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram