Житомирський апеляційний суд завершив розгляд справи про вбивство Олександра Жадька. 2 січня колегія суддів заслухала останнє слово обвинуваченого, у якому він вкотре наголосив, що не здійснював жорстокого вбивства і не знав убитого. Після цього судді відправились до дорадчої кімнати і вже за 10 хвилин зачитали своє рішення.

«Виправдувальний вирок Житомирського районного суду Житомирської області від 15 листопада 2017 року щодо Довгалюка Володимира Олеговича за пунктом 7 ч. 2 ст. 155 ККУ скасувати. Призначити новий розгляд кримінального провадження в суді першої інстанції. Ухвала апеляційного суду набуває чинності негайно і оскарженню в касаційному порядку не підлягає», — зачитує ухвалу суддя Світлана Бережна.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - ​Справу про вбивство житомирянина Олександра Жадька повернуть до суду першої інстанції

Фактично таке рішення означає повторний розгляд справи від самого початку, пояснює брат убитого Юрій Жадько.

«Рішення суду підтверджує винуватість обвинуваченого. Тобто, ті докази, які ми надавали суду, вони враховані. Вони підтверджують, що Довгалюк Володимир Олегович причетний до вбивства. Для мене він стовідсотковий вбивця. Думаю, що однозначно судова справа буде направлена до Житомирського районного суду. Але так як там судді, які там присутні і влаштовують судилища, вони відповідно не мають права бути в нашій трійці, слава Богу, то буде назначатись нова трійка. Можливо, там не вистачить суддів, які не причетні до першого рішення. Тому, можливо, справа буде розглядатись в Корольовському або Богунському районному суді», — каже брат убитого Юрій Жадько.

Як повідомляв Житомир.info, перше засідання апеляційного суду у справі Жадька відбулося 12 квітня 2018 року.

На другому засіданні апеляційного суду допитувалися свідки – подружжя Зіневич, які бачили ймовірного вбивцю Олександра Жадька, та експерт, який проводив експертизу файлів з камер відеоспостереження, які зафіксували чоловіка, що переслідував потерпілого в день його смерті.

Нагадаємо, брат вбитого в 2014 році житомирянина Олександра Жадька Юрій 20 грудня 2017 виступив перед журналістами у Верховній Раді, вимагаючи справедливого суду над підозрюваним у вбивстві Володимиром Довгалюком, якому винесли виправдувальний вирок.

У 2014 році Олександра Жадька було жорстоко вбито в селі Зарічани Житомирського району: тіло 43-річного чоловіка знайшли з десятком ножових поранень. Довгий час обвинувачений Довгалюк знаходився на волі: суддя Корольовського районного суду Олена Рожкова відпустила його під заставу у 200 тис. грн. У вересні 2015 року відеодокази по справі вбивства Жадька суд відправив на експертизу в державну установу. Наприкінці 2015 року на черговому розгляді справи допитали експертів, які досліджували записи з камер відеоспостереження, на яких зафіксовано вбивцю. У лютому 2016 року Житомирський районний суд призначив третю експертизу відеодоказів у справі вбивства Олександра Жадька. 20 січня 2017 року судовий експерт підтвердив, що на відеоматеріалах справи зображений обвинувачений.

У листопаді 2017 року прокурор просив 15 років тюрми і відшкодування моральної шкоди. 15 листопада 2017 року суд виправдав Володимира Довгалюка, однак прокуратура не погодилася з таким вироком. Після цього суддя Грубіян вперше в історії Житомирського райсуду зібрав прес-конференцію.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram