74d7b1cfc1e11f9b4987f93bd04252cb preview w440 h290 - ​Столики на двох, дистанція та антисептики: у Житомирі запрацювали літні майданчики кав’ярень, кафе та ресторанів. Фоторепортаж

Дивани, парасольки, столики для двох, на вході зустрічають антисептики та офіціанти в масках – житомиряни вже можуть випити кави в кав’ярні чи пообідати в улюбленому закладі. З 11 травня у Житомирі запрацювали заклади харчування, кафе та ресторани, але з обмеженнями і за умовою – обслуговування під відритим небом.

Ті, хто щорічно весною виставляв літній майданчик біля свого закладу просто адаптували все під нові умови роботи, а от деяким закладам, щоб відкритись і працювати, доводиться такий літній майданчик створити і отримати відповідний дозвіл.

8 травня на засіданні виконавчого комітету міської ради мер Сергій Сухомлин запропонував погодити спрощену процедуру отримання дозволів на відкриття літнього майданчику біля закладів ресторанного господарства.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - ​Столики на двох, дистанція та антисептики: у Житомирі запрацювали літні майданчики кав’ярень, кафе та ресторанів. Фоторепортаж

«Ми розуміємо, що Кабмін дозволив працювати літнім майданчикам. Не у всіх закладах харчування, кафе та рестораннах є літні майданчики, тому у порядку виключення, на цей рік ми спрощуємо дозвіл на утримання літніх майданчиків і будемо робити це дуже швидко для того, щоб бізнес міг працювати і швидко виставити столики. Але звертаюсь до всіх, щоб вони виглядали естетично. Ми повинні ще дати форму реєстрації, щоб бізнес подавав, де вони хочуть розміщувати, коротеньку план-схему і потім на затвердження виконкому. Ми готові хоч кожен день збиратися і давати ці дозволи. Ми не кажемо робити через архітектуру, робити проекти, але просто паспорт-привязка, маленька схема, скільки столиків буде стояти і як воно буде виглядати і все, ми будемо швидко видавати ці рішення, щоб бізнес міг працювати», – сказав Сергій Сухомлин.

Майже 2 місяці відвідування кафе, ресторанів та закладів харчування була заборонена через карантин. Багато закладів працювали «на винос», організували онлайн-доставку замовлень. «Готуємо страви на замовлення власного виробництва», «Приймаємо замовлення на святкові кондитерські вироби», «Домашня ковбаса, буженина, балик, пресоване м’ясо власного виробництва», «Замовляйте страви з собою», «Чай та кава. Працюємо «на винос»», – такими та подібними оголошеннями рясніли будівлі магазинів, кіосків, кав’ярень і кафе у центрі Житомира.

Добірку фото з оголошеннями про дистанційну роботу житомирських торговельних закладів дивіться у фоторепортажі, відзнятому 30 березня 2020 року

Нагадаємо, 4 травня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про продовження карантину до 22 травня та послаблення з 12 травня, які передбачені першим етапом виходу з карантину. Ввечері 7 травня Кабмін оприлюднив постанову про послаблення карантину: дозволили тренування, роботу літніх майданчиків та магазинів в ТРЦ. 10 травня головний санітарний лікар затвердив рекомендації для закладів та організацій, які запрацюють в першому етапі послаблення карантину.

Як повідомляв Житомир.info, влада Житомира вирішила трохи послабити карантин в обласному центрі: з 1 травня дозволили працювати перукарням та продуктовим ринкам.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram