1fdb0c0116f61b30785eb89786f68cbc preview w440 h290 - ​Страхові виплати у період пандемії – для всіх медпрацівників, - Сергій Кузьміних

Вже очевидно, що й ця осінь буде непростою: майже щодня фіксують дедалі більше випадків захворюваності на COVID-19. І в такий непростий час особливо важливо вберегти тих, хто стоїть на передовій, – медиків. У цьому переконаний народний депутат від Житомирщини Сергій Кузьміних.

«Цими днями разом із колегами з Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації подали до парламенту законопроєкт, покликаний захистити медпрацівників, які борються з пандемією, – незалежно від форми власності закладу охорони здоров’я», – зазначив народний депутат.

Ще торік Верховна Рада ухвалила зміни до Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», передбачивши значні страхові виплати на випадок загибелі медпрацівника або отримання інвалідності внаслідок інфікування на робочому місці.

«Водночас, лікарська спільнота звернула увагу на той факт, що в змінах до Закону згадується лише про медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я, – каже народний депутат. – Але ж хворим на COVID-19 надають медичну допомогу і лікарі, які оформлені як ФОП, або які працюють у приватних медзакладах! І вони ризикують не менше за своїх колег, а отже теж потребують аналогічного захисту на рівні держави».

Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації спільно з Міністерством охорони здоров’я України напрацював зміни до регуляторної бази і вніс на реєстрацію відповідний законопроєкт.

«Ми пропонуємо, щоб держава виплачувала страхову компенсацію і самозайнятим лікарям, які оформлені як ФОП, і тим, які працюють у приватних медзакладах, – пояснив Сергій Кузьміних. – На жаль, вже зараз зрозуміло, що впродовж найближчих тижнів нашим медикам доведеться знову самовіддано боротися з пандемією, знову витримувати величезне навантаження, знову докладати титанічні зусилля задля порятунку життя пацієнтів. І все це – з ризиком для власного здоров’я! Саме тому потрібно зробити все, аби наші медпрацівники почувалися захищеними!»

Пресслужба народного депутата Сергія Кузьміних


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram