cb7f5790a0d28f67494aca9b09ffc09f preview w440 h290 - ​Суд виніс вирок двом парубкам, які задушили чоловіка і жінку в Іршанську Житомирської області: 12 років позбавлення волі

Суд виніс вирок двом товаришам, 18 та 19 років, які до смерті побили знайомого пенсіонера, а потім ще й наздогнали його співмешканку, яка стала свідком вбивства, і також позбавили її життя. Обоє отримали по 12 років ув’язнення.

Про це йдеться у вироку Коростенського міськрайонного суду від 16 вересня 2021, оприлюдненому в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Вбивство сталося 6 липня 2020 року. За матеріалами суду, обвинувачені, раніше не судимі, о 2 годині ночі, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, завітали до свого знайомого. Під час спільного розпиття спиртного почали сваритися. Один з обвинувачених повалив потерпілого, сів на нього і почав лупцювати. Потім жертву поклали на диван і перший обвинувачений почав душити пенсіонера стороннім предметом, що призвело до смерті останнього.

Очевидцем цих подій стала співмешканка загиблого, яка спробувала втекти з дому. Чоловіки її наздогнали вже надворі. Один з них збив жінку з ніг, повалив на землю і почав душити поясом від її халата. Коли потерпіла втратила свідомість, її перенесли до лісосмуги, де продовжили душити.

Смерть обох настала від механічної асфіксії.

6151b6a9b9e48 original w859 h569 - ​Суд виніс вирок двом парубкам, які задушили чоловіка і жінку в Іршанську Житомирської області: 12 років позбавлення волі

У суді перший обвинувачений свою вину визнав частково, розповів, що того вечора він разом з компанією друзів зустрів товариша (другого обвинуваченого), який повернувся з Житомира. Разом вони гуляли селищем, спершу випили вина, а потім, коли всі розійшлись, купив пляшку горілки і вдвох вирушили до свого сусіда. Під час застілля потерпілий заявив, що не хоче більше пиячити і звинуватив хлопців у крадіжці 500 грн, почав погрожувати ножем. Це розлютило обвинуваченого, він накинувся на чоловіка і задушив його шарфом. За його словами, про вбивство ж жінки, яка також знаходилась у цій квартирі, проте спиртне не вживала, він дізнався від свого товариша: перший обвинувачений сидів на лавці біля під’їзду, до нього підійшов товариш і повідомив, що вбив жінку, бо та вдарила його по голові.

Другий обвинувачений свою вину визнав також частково, підтвердив слова товариша про розпиття спиртного у квартирі загиблого, проте, як саме сталося вбивство, не знає, бо був дуже п’яним і знаходився в іншій кімнаті. Раптом він нібито відчув удар по голові, побачив перед собою жінку і почав за нею гнатися в бік посадки. Жінка зачепилась і впала, він її наздогнав і задушив поясом чи шарфом.

6151b6ba8e595 original w859 h569 - ​Суд виніс вирок двом парубкам, які задушили чоловіка і жінку в Іршанську Житомирської області: 12 років позбавлення волі

Не дивлячись на те, що покази обвинувачених розходяться, їх вина у вбивстві за змовою підтверджується показами свідків та матеріалами кримінальної справи.

Так, одна з жінок близько 1 години ночі чула крик на вулиці, через вікно побачила чоловіка, який біг у сторону посадки. За ним бігла жінка і кричала «Мітя, почекай». За ними біг чоловік і кричав «Уб’ю», за голосом вона впізнала першого обвинуваченого. Потім вона чула крики біля озера.

Інша сусідка уночі чула крики біля бойлерної-гаража, де зазвичай ставлять шкільний автобус. Вийшовши на балкон, побачила, як перший обвинувачений б’є жінку по обличчю, жінка кричала «За що ти мене б’єш?». Потім бачила, як до них підійшов незнайомець, відчинив гараж і туди заштовхали потерпілу. Жінка ще тривалий час кричала, а потім вибігла і побігла в сторону посадки, обвинувачені почали її наздоганяти.

Ще один свідок, якраз курив біля відчиненого вікна, упізнав голос сусідки. А потім бачив, як п’ятеро молодиків зайшли до гаража, через хвилин 5 троє з них вийшли і пішли в сторону селища. Потерпіла ж вибігла з гаража і побігла до озера в бік посадки, двоє чоловіків погналися за нею, серед них він впізнав обвинуваченого.

Також одна з сусідок поверталася уночі додому, через прочинені двері чула крики в сусідській квартирі, проте туди не заглядала.

6151b6e6394a7 original w859 h569 - ​Суд виніс вирок двом парубкам, які задушили чоловіка і жінку в Іршанську Житомирської області: 12 років позбавлення волі

У судовому засіданні не було доказів того, що злочин скоєно з корисливих мотивів.

«Перевіривши доводи сторони обвинувачення, суд дійшов висновку про те, що дії обвинуваченого ОСОБА_1 та обвинуваченого ОСОБА_2 необхідно кваліфікувати за п.п.1,9,12 ч.2 ст.115 КК України як умисне вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті двох осіб, за попередньою змовою групою осіб, з метою приховати інший злочин», — йдеться у матеріалах суду.

Ухвалою суду обох обвинувачених визнали винними у вбивстві і призначили покарання у вигляді 12 років позбавлення волі. Строк відбування покарання рахуватимуть з дати затримання – 7 липня 2020 року.

6151b6f6c0f21 original w859 h569 - ​Суд виніс вирок двом парубкам, які задушили чоловіка і жінку в Іршанську Житомирської області: 12 років позбавлення волі

Як повідомляв Житомир.info, 5 липня 2020 в Іршанську двоє молодиків (18 та 19 років) вбили 60-річного чоловіка і його 58-річну співмешканку, тіло жінки знайшли в лісі.

За інформацією ТСН, чоловіка могли вбити через гроші, а от жінка – стала свідком і за це її також позбавили життя.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram