4f4d69bff21fa5dc483397c84785acd4 preview w440 h290 - ​У Бердичеві прокуратура вимагає повернути міське сміттєзвалище, яке незаконно передали приватній фірмі

У Бердичеві комунальне сміттєзвалище площею 4,6 га незаконно передали приватному товариству – прокуратура заявила позов про розірвання договору і повернення ділянки.

Про це 6 липня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Бердичівською окружною прокуратурою заявлено позов щодо визнання недійсним договору про утримання та обслуговування приватним товариством міського сміттєзвалища (полігону) твердих побутових відходів міста Бердичева та зобов’язання повернути його комунальному підприємству», — поінформували в прокуратурі.

Йдеться про те, що у липні минулого 2020 року, за погодженням з Бердичівською міськрадою, комунальним підприємством укладено з приватним товариством договір про утримання та обслуговування протягом п’яти років центрального сміттєзвалища, розташованого на земельній ділянці площею 4,6 га.

Однак встановлено, що договір укладено в порушення вимог Закону України «Про оренду державного та комунального майна», оскільки спеціально відведені місця чи об’єкти, призначені для захоронення відходів (сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо) не можуть передаватися в оренду.

До того ж, такий договір насправді є удаваним правочином, оскільки його основною ознакою є надання полігону у користування на певний строк, що за правовою суттю є договором оренди.

«Позов скеровано до Господарського суду Житомирської області», — йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Житомир.info, у травні 2021 прокуратура повідомляла про позов до суду з вимогою визнати недійсним договір, за яким приватна фірма орендує ділянку на сміттєзвалищі у Коростені і приймає відходи з інших міст.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram