d7808ae99e993c96872080e570e22fb8 preview w440 h290 - ​У Новоград-Волинському районі агропідприємство самовільно засіяло 10 га прибережної смуги: заступнику директора оголосили про підозру

Агропідприємство розорало землю біля річки в Новоград-Волинському районі: за самовільне захоплення 10 га прибережної смуги заступнику керівника оголосили підозру.

Про це 25 червня повідомила пресслужба ГУНП в Житомирській області.

«Працівники Новоград-Волинського районного відділу поліції встановили, що заступник директора сільськогосподарського підприємства самовільно зайняв земельні ділянки прибережно-захисної смуги річки Случ. Наразі триває з’ясування всіх обставин», — йдеться у повідомленні.

Викриття та документування кримінального правопорушення проводилося спільно з працівниками УСБУ області та під процесуальним керівництвом Новоград-Волинської окружної прокуратури.

У ході досудового розслідування встановлено, що підприємство орендувало землі для вирощування сільськогосподарських культур поблизу річки, однак виділеною територією не обмежилось.

«Правоохоронці з’ясували, що дирекція підприємства самостійно зайняла земельні ділянки водного фонду загальною площею 10,3648 га на території с. Вербівки Чижівської територіальної громади. Ці землі розорювали, засівали та на них вирощували сільськогосподарські культури», — йдеться у повідомленні.

Відповідно до чинного законодавства у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво, зберігання та застосовування пестицидів та добрив.

«За таких обставин 23 червня слідчі Новоград-Волинського райвідділу оголосили про підозру заступнику директора підприємства, 45-річному жителю Рівненської області, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197 (Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво) КК України. Нині триває подальше досудове розслідування», — повідомили правоохоронці.

Чинним законодавством такі протиправні дії караються обмеженням волі на строк від 2 до 4 років або позбавленням волі на строк до 2 років.

Як повідомляв Житомир.info, у листопаді 2020 прокуратура повідомляла про розслідування справи щодо трьох фірм, які самовільно зайняли ділянку комунальної власності, вартістю майже 8 млн грн.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram