86248bdde2792cfa0bab3e9bfc15c1ce w440 h290 - ​У поліцію чи на «швидку»: куди телефонувати житомирянам, якщо на шляху трапиться нетвереза людина

Наприкінці року припинив роботу житомирський центр детоксикаційної допомоги, куди раніше доправляли нетверезих жителів та гостей обласного центру. До кого звертатися, якщо на вашому шляху трапиться людина напідпитку, Житомир.info розповіли в міському управлінні охорони здоров’я та в патрульній поліції Житомирської області 6 лютого.

«Дзвонити треба на «швидку» і вони доставляють в Обласний наркологічний диспансер. Якщо є необхідність, то на «швидкій» вирішують доставляти в приймальні відділення ЦМЛ№1 та ЦМЛ№2. У нас такий алгоритм відпрацьований з 1 грудня 2017 року, коли закрили центр детоксикаційної допомоги», – повідомила очільниця управління охорони здоров’я Житомирської міської ради Марія Місюрова.

Охоче беруть на себе відповідальність і в патрульній поліції Житомирської області. Щоправда, там радять приймати рішення на місці: якщо людина порушує громадський порядок і діє агресивно, то варто викликати «102», якщо ж людині після зайвої чарки стало недобре – краще телефонувати у «швидку».

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - ​У поліцію чи на «швидку»: куди телефонувати житомирянам, якщо на шляху трапиться нетвереза людина

«Патрульні поліцейські здійснюють поліцейське піклування. Раніше нетверезих осіб доставляли до центру детоксикаційної допомоги, де ними займалися кваліфіковані працівники. Наразі патрульні поліцейські реагують, як і раніше, на всі повідомлення подібного характеру, однак в кожній ситуації вони приймають індивідуальні рішення. Алгоритм приблизно такий: якщо особа напідпитку чіпляється до громадян, матюкається, ображає честь, гідність інших осіб, то викликаємо патруль. Патрульні приїздять і реагують на дії правопорушника. Якщо ж громадянин знаходиться у крайньому стані алкогольного сп’яніння, тоді ми рекомендуємо телефонувати на «103», щоби йому надали медичну допомогу. Навіть якщо в поліцейського є аптечка, то там мінімальний набір – спирт нашатирний чи ще щось, щоби привести людину до тями. Але бувають ситуації, коли людині потрібна більш кваліфікована допомога. Бо, в будь-якому випадку, патрульним поліцейським доведеться дублювати повідомлення, викликати «швидку» або самим транспортувати до найближчої лікарні», – зазначив речник патрульної поліції Житомирської області Ігор Іванюк.

І медики, і поліцейські просять житомирян не бути байдужими і не залишатися осторонь таких ситуацій. Узимку ця проблема постає особливо гостро – якщо людині, що хильнула зайвого не допомогти, вона може просто замерзнути.

Як повідомляв Житомир.info, 27 грудня у Житомирі поліцейські охорони затримали нетверезого чоловіка, який о 5 ранку побив вивіски торговельної точки та перукарні.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram