8254c08b671f2e7c61f2dd541b18d801 preview w440 h290 - ​У Житомирі перевірили центр реабілітації дітей «Сонячний дім» і виявили вдвічі менші житлові площі та решітки на вікнах

Представники Уповноваженого Верховної ради України з прав людини відвідали комунальну установу «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім» Житомирської обласної ради, розташованого у місті Житомир.

Про результати моніторингового візиту 28 травня повідомила пресслужба Омбудсмана.

«Працівником департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом з громадським монітором здійснено моніторинговий візит до комунальної установи «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім» Житомирської обласної ради, розташованого у місті Житомир», — йдеться у повідомленні.

Центр розраховано на перебування 50 дітей, у день візиту в ньому отримували послугу соціально-психологічної реабілітації 47 вихованців (27 хлопчиків і 20 дівчаток) віком від 3 до 16 років.

«Під час проведення моніторингового візиту в закладі відсутні вихованці, які перебувають понад встановлений законодавством термін. Здійснюється медичний та соціально-психологічний супровід. Створено умови для проживання та реабілітації. Вихованців забезпечено п’ятиразовим харчуванням. На території закладу обладнано ігрові та спортивні майданчики. Двоє вихованців шкільного віку здобувають освіту в Житомирській спеціальній школі № 9, інші вихованці навчаються у Житомирській спеціалізованій школі № 20», — зазначили представники моніторингової групи.

Водночас під час візиту представники Уповноваженого з прав людини виявили недоліки, що призводять до порушення прав вихованців, а саме: на вікнах закладу наявні нерозпашні решітки, житлова площа вдвічі менша встановленої норми, не забезпечено архітектурної доступності, не дотримано заходів запобігання поширенню коронавірусної інфекції Covid-19, на інформаційних стендах відсутня інформація про телефони і адреси посадових осіб, до яких вихованці можуть звернутися у разі порушення їхніх прав.

«За результатами моніторингового візиту будуть спрямовані листи з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та порушень до Житомирської обласної ради, Житомирської обласної державної адміністрації, керівництва закладу та Міністерства соціальної політики України для інформування», — йдеться в повідомленні.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирській області перевірять чотири школи-інтернати, які мають реформувати.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram