2d829353fb1455d751f07f91bb381efc preview w440 h290 - ​У Житомирі показали, як триває реконструкція будівлі Магістрату, на яку з обласного бюджету виділили 5,5 млн грн

У Житомирі тривають ремонтно-реставраційні роботи у будівлі Магістрату: уже укріпили фундамент, замінили перекриття, підготували стіни до оздоблення та проводять монтаж унікальної вентиляційної системи.

Про це 4 червня повідомила пресслужба Житомирської обласної ради.

«Голова обласної ради Володимир Ширма 4 червня відвідав будівлю Магістрату, в якій наразі проводяться ремонтні роботи. З обласного бюджету на ремонтно-реставраційні роботи виділено 5,5 млн грн. Як зазначив директор КЗ «Житомирський обласний краєзнавчий музей» Роман Насонов, у цьому приміщенні буде розташовано Музей історії та природи. Там же буде знаходитись і всім відомий скелет мамонта», — йдеться у повідомленні.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - ​У Житомирі показали, як триває реконструкція будівлі Магістрату, на яку з обласного бюджету виділили 5,5 млн грн

Отож, на даний момент у будівлі Магістрату вже проведено такі роботи: укріплені фундаменти, замінено перекриття між поверхами з дерев’яного на бетонне, всередині будівлі підготовлені стіни до оздоблювальних внутрішніх робіт, проводиться монтаж вентиляційної системи, встановлено індивідуальний тепловий пункт, функціонуватиме ліфт для людей з інклюзивними потребами.

«Вентиляційна система, яка встановлюється в приміщенні магістрату – професійна. Аналогічних вентиляційних систем в інших українських музеях немає», — поділився деталями директор музею.

Володимир Ширма оглянув результат виконаних робіт, поспілкувався з керівництвом музею та представниками підрядної організації.

«На жаль, карантин вніс свої корективи, але в будь-якому разі цей об’єкт буде завершено і, нарешті, експонати з фондосховища займуть своє місце в кращих експозиціях музею. Не втомлююсь повторювати, що будівля Магістрату має стати візитівкою міста Житомир », — сказав очільник обласної ради.

У пресслужбі обласної ради нагадують, що будівля колишнього Магістрату була зведена у 18 столітті і розташована на Замковій горі. Цегляна двоповерхова будівля побудована в стилі неоренесансну приголомшує суворістю архітектури і витриманістю форм. Ратуш складається з двох об’ємів, в напівкруглому виступі посередині них знаходиться головний вхід в будівлю.

Будівля Магістрату являє собою один з кращих в Житомирі зразків витонченого неоренесансу.

Магістрат був побудований як адміністративне приміщення для градоначальника Житомира і його управління. Будівля пережила дві війни і революцію, виконувала роль ринку, у якому розміщувались м’ясні павільйони, згодом житлового будинку. У 1941 році під час Другої Світової війни Магістрат був знищений, а 10 років потому ратуш відреставрували, повністю відтворивши її архітектурну подобу, і вона стала будівлею Житомирського обласного краєзнавчого музею.

Як у Житомирі проходить реставрація колишнього магістрату та які артефакти там знайшли археологи, дивіться у відеосюжеті від 13 січня 2020.

Нагадаємо, розпочали реставрацію будівлі колишнього магістрату у вересні 2019 року без попередніх розкопок. Тоді житомирські археологи стверджували, що проведення будь-яких земляних робіт без археологічних досліджень незаконне. У жовтні Житомирська ОДА підписала договір про археологічний нагляд з Інститутом археології.

Як повідомляв Житомир.info, 1 квітня 2019 року департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА оголосив тендер на 21 млн грн на проведення реставрації будівлі магістрату на Замковій горі. Перші торги, проведені у квітні, не відбулись, оскільки тендерний комітет відхилив обидві пропозиції через невідповідність документації визначеним вимогам. 31 травня на засіданні тендерного комітету переможцем торгів було визначено компанію ТОВ «Візин Річ».

22 квітня 2019 пресслужба Житомирської ОДА оприлюднила проєкт реконструкції магістрату, додавши, що після ремонту туди перенесуть житомирського мамонта, а поруч облаштують музейний сад.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram