Під час робочої поїздки до Житомира ввечері 9 червня міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зустрілася з ветеранами російсько-української війни. Зустрічі відбулося дві, вони проходили в домі ветеранів та в палаці культури.

А ось питання, які турбували воїнів, збігалися. Зокрема, йшлося про збільшення коштів на медичну реабілітацію та лікування, створення спорту для ветеранів, житло для учасників АТО/ООС, махінації із земельними ділянками.

Розпочалася зустріч з ветеранами із питання про дружність у ветеранській спільності, говорили про важливість згуртованості.

«Ветеран — це той, хто відвоював, той, хто хоче просто отримати землю, житло і так далі…, чи це той, хто хоче змінити країну і в мирному житті? Тут питання ціннісне. Якщо нашими ветеранами маніпулюють, взагалі ким вони тоді є? Ми маємо говорити про землю також, що міністерство робить, чи не робить, ми можемо зробити, але ми маємо говорити про цінності. Якщо ми об’єднаємося і ці цінності понесемо у громади, то, повірте, захисника будуть поважати й не викидати з маршрутки», — говорить міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Ветерани під час зустрічі просили Міністерство у справах ветеранів підтримати проєкт про територіальну оборону. Також кілька ветеранів нарікали на погану комунікацію з облдержадміністрацією.

Після спілкування у Домі ветерана міністерка попрямувала до учасників бойових дій, які чекали у палаці культури.

Серед проблем із якими зверталися до міністерки — жахливі умови в гуртожитку в Озерному, де живе 24 сім’ї ветеранів АТО.

«Є ветерани АТО, 24 сім’ї, куди я вас запрошувала на каву, щоб ви побачили, в яких умовах ми живемо. Я не відмовляюсь і запрошую вас на каву. Всі відзвітували, що ветеранам АТО, сім’ям загиблих, інвалідам війни надано житло, я вас запрошую. Ми маємо сьогодні комерційний тариф, ми рік за нього боролися і ніхто нас не може почути. Ми не отримуємо пільг, нас лишили незаконними договорами, де підписали, лишити пільг та субсидій», — звертається військова Лариса.

Представник міністерства відповів, що питання вже почали вивчати.

«Всі ті проблемні питання, вони мають за собою якусь передісторію. По-перше, це відсутність технічної документації, відповідно обленерго та інші інстанції мають діяти відповідно до певної документації. Наразі ми вивчаємо це питання. Моє особисте бачення — порушення закону зі сторони комунального підприємства Озерного. У цьому питанні ми будемо більш детально розбиратися і за потреби надавати звернення та заяви до правоохоронних органів», — каже керівник експертної групи при Міністерстві у справах ветеранів Руслан Приходько.

Найактивніше обговорювали роботу територіального відділу Міністерства у справах ветеранів у Житомирській області та його очільника Валерія Логінова.

Ветеран Олександр Швецов озвучив питання побратима: як ветерани мають комунікувати з міністерством?

На що міністерка відповіла, що в областях працюють територіальні органи, а кадри їй дісталися у спадок. Також Юлія Лапутіна зазначила, що зараз відновили конкурси на посади держслужбовців і вона особисто проводить співбесіду з кандидатами.

«Зробивши опитування серед спільности й побачивши діяльність даної особи (Валерія Логінова) на території — вона відсутня. На такі посади мають ставити людину, за яку ручається колектив. До 5 травня він отримував 5 тисяч гривень, пенсійний фонд — 9 тис. 93 грн, а зарплата — 29 тис. 698 грн», — зауважив ветеран, радник міського голови Микола Боголюбський.

Миколу Боголюбського підтримали присутні у залі. Щоб розібратися в даному питанні, міністерка запропонувала ветеранам звернутися з офіційним листом.

Під час спілкування підняли питання також про введення електронного реєстру ветеранів війни. На що Юлія Лапутіна повідомила: реєстр планують запустити до Дня Незалежності у тестовому режимі.

Нагадаємо, Житомир став першим містом в Україні, де запровадили проєкт «Адмінсервіс Ветеран».

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram