З вигуками «‎Ні газовому терору!» та «‎Досить годувати олігархів!» під будівлею АТ «‎Житомиргаз»‎ зібралися близько сотні людей.

Акцію «Проти свавілля газових монополістів» анонсували депутати обласної ради від ВО «Свобода», до пікету також долучилися кілька депутатів з фракції Об’єднання «Самопоміч» та громадські організації «Національні дружини» і «Традиція та Порядок».

«‎Товариство, ми показуємо своє відношення зараз і кидаємо ці платіжки, які прийшли від газового монополіста в вогонь. Так, як було колись на майдані, зараз стоїть ця бочка, вона символізує, що ми готові захищати свої права. Як тоді, у 2014 році, захистили, так і зараз ми свої права захистимо»,- закликав голова фракції ВО «Свобода» в Житомирській облраді Сидір Кізін.

Після цього присутні кинули платіжки до бочки з вогнем, а дехто запалив димові шашки.

Учасники акції заявили, що вимагають скасувати постанову №2080 «‎Про затвердження змін до деяких постанов НКРЕКП», після чого відповідне звернення передали представникам АТ«‎Житомиргаз».

У пресслужбі АТ «Житомиргаз» повідомили, що компанія не займається продажем газу, тому, за їх словами, мітингувати потрібно за іншою адресою.

«‎Звісно, ми візьмемо до уваги те що нам надали резолюцію. Розглянемо її, намагатимуся зреагувати на неї. Але люди прийшли не за адресою, адже з 2015 року АТ «Житомиргаз» не продає газ, ми лише займаємося його доставкою. Газ житомирянам продає ТОВ «Житомиргаз Збут». Щодо розподілу, дві платіжки за газ, ми проводимо відкриті зустрічі у Центрі обслуговування клієнтів щоп’ятниці о 15:00. Можете приходити, надамо детальну консультацію щодо нововведень про газові питання»,- повідомляє речниця АТ «Житомиргаз» Анастасія Кліщенко.

Нагадаємо, 11 лютого 2020 року на засіданні НКРЕКП схвалили проєкт рішення, який удосконалює механізм визначення плати за послуги розподілу природного газу для побутових споживачів, які є новими, або які протягом минулого газового року не споживали природний газ.

Як повідомляв Житомир.info, в січні 2020 року українці отримали дві платіжки: одна – за спожитий об’єм газу, інша – за транспортування газу, де житомиряни мають платити 1,07 грн/кубометр, що втричі більше, ніж у Києві. В акціонерному товаристві «Житомиргаз» пояснили, що розмір оплати за транспортування для кожного клієнта буде індивідуальним і залежатиме від тарифу та обсягу споживання у попередній газовий рік.

30 січня 2020 в райцентрі Малин Житомирської області люди на акції протесту проти плати за транспортування газу спалили платіжки.

На позачерговій сесії Житомирської міської ради 7 лютого 2020 року депутати проголосували за звернення до керівництва держави щодо плати за транспортування природного газу споживачам: текст збиралися узгодити потім.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram