Круті скелясті бескиди та пологі пагорби, в’юнкі стежки і річка у долині – такі мальовничі краєвиди відкриває Павловська гора – найбільший оглядовий майданчик району Соколова гора, що на околиці Житомира. За відомостями краєзнавців, колись тут було селище, яке має прадавню й багату історію. Архітектори ж певні: унікальний ландшафт, дарований природою, дозволить створити на цій території рекреаційний парк з умовами для рафтингу, скелелазіння й дитячого відпочинку.

Перетворити околицю на зону комфортного проведення дозвілля прагне й громадська організація ГО «Парк «Соколова гора», яка ось уже кілька років опікується цим куточком. Аби привернути увагу до цього неповторного місця і ще більшій кількості людей продемонструвати його красу, громадська організація започаткувала День ландшафтного парку «Соколова гора», яке вперше відбулося цієї осені – на початку жовтня.

У цей день на живописних пагорбах зібралися десятки людей. Для дорослих організували історичну й культурну програму, а дітей потішив виступ милих та кумедних героїв відомого житомирського лялькаря Сергія Соловйова. Маленьких хлопчиків та дівчаток також розважали аніматори. А найголовніше, що всі і кожен отримали змогу втекти від щоденної міської метушні, поріднитися з природою й зарядитися енергетикою цих гостинних просторів.

Відео з Facebook-сторінки ГО «Парк «Соколова гора»

Організатори Дня ландшафтного парку «Соколова гора» зазначають: свято відбулося завдяки спільним зусиллям громади.

«Створення парку «Соколова гора» передбачено Генеральним планом міста за 2016 рік. Однак насправді цей ландшафтний парк народжений самою природою й подарований нам у безкоштовне користування. Ми вдячні громаді за ініціативність, депутатам міської ради – за прийняте рішення на сесії, нинішній головній архітекторці Ользі Бронштейн – за підтримку, колишньому архітектору Юрію Безбородову – за допомогу та участь у заході. Загалом, спасибі усім причетним до створення цього особливого парку у великому мікрорайоні Житомира, а також людям, які з нами святкували й оцінили розкіш місцевих пейзажів», – зазначають у ГО «Парк «Соколова гора».

До слова, навіть не чекаючи офіційного створення рекреаційної зони, ландшафт і роздолля території майбутнього парку «Соколова гора» вже оцінили любителі спорту на природі – велоспільноти й спортклуби дитячого скелелазіння, які також долучилися до організації свята.

Ті, хто хоч раз побував на Павловській горі, переконалися: не варто чекати особливого дня чи нагоди, аби прогулятися цією місциною та відчути її вільний дух. До речі, приголомшливі краєвиди парку стануть чудового локацією для фотосесій у будь-яку пору року. А нині житомирян та гостей тут стрічає осіннє золото дерев, що обступили тихі води Кам’янки, і скелі, «залиті» променями ще досить теплого сонця.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram