5c7a1bd5f3ae6e7099bf27a6c0b10277 w440 h290 - ​У Житомирській області є завод, чий керівник підробив документи та продав майно, аби не виплачувати людям борги, - юстиція

Станом на 8 червня найбільшим неплатником заробітної плати в Житомирській області є Державне підприємство геодезії, картографії та кадастру з боргом у 1,3 млн грн, а найбільш проблемним — ПАТ «Малинський дослідно-експериментальний ливарно-механічний завод», де керівник за фіктивними документами продав майно заводу, аби не виплачувати людям борги.

Про це на прес-конференції в головному територіальному управлінні юстиції у Житомирській області 8 червня розповіли начальник управління виконавчої служби ГТУ Петро Данилишин та його заступник Дмитро Фещенко.

«При ГТУ юстиції в Житомирській області в березні був створений регіональний штаб з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами виконавчої служби судових рішень зі стягнення заборгованості по аліментах та з заробітної плати(…). На сьогодні на території області найбільшим неплатником заробітної плати є державне підприємство геодезії, картографії та кадастру, де заборгованість із виплати заробітної плати складає більше 1 млн 300 тис. грн. На сьогодні виконавче провадження зупинено, виконавчі документи передані до казначейської служби, оскільки частина майна була реалізована і кошти повернені стягувачам, а іншу частину стягувані відмовились отримувати», — розповів Петро Данилишин.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - ​У Житомирській області є завод, чий керівник підробив документи та продав майно, аби не виплачувати людям борги, - юстиція

Він також додав, що найпроблематичнішим щодо повернення боргів є ПАТ «Малинський дослідно-експериментальний ливарно-механічний завод», де заборгованість по зарплаті складає більше 327 тисяч гривень.

«Проблема полягає в тому, що у 2015 році директор цього заводу у шахрайський спосіб, підробивши документи, в тому числі з районної виконавчої служби, реалізував майно товариства», — сказав він.

Дмитро Фещенко додав: унікальність цієї ситуації полягає в тому, що факт прихованого продажу майна виявили саме державні виконавці.

«Це уперше за багато років, коли не правоохоронні органи, а державний виконавець виявляє такий факт. Це була виключно наша ініціатива, тому що надійшли відповідні скарги, і ми вирішили рішення відкрити відкрити провадження, і під час перевірки виявили факт, що в документах зареєстрована певна кількість об’єктів боржника, а через певний період, за новими документами, кількість майна зменшилась. Тоді ми почали витребовувати інформацію і виявили факт відчуження майна за підробленими документам. На сьогоднішній день там порушене кримінальне провадження і проходять слідчі дії», — додав Дмитро Фещенко.

Зі слів доповідачів, на початок червня заборгованість по заробітній платі на території Житомирської області склала трохи більше 6 мільйонів гривень.

«По деяким боржникам частково держвиконавці описали й арештували майно, воно перебуває на реалізації, по деяким це майно не продалося, і стягувачам запропоновано у законний спосіб залишити це майно за собою. Це може бути будь-яке нерухоме майно чи офісна техніка», — зауважив начальник управління виконавчої служби.

Нагадаємо, за 5 місяців 2018 року державні виконавці Житомирської області стягнули на користь дітей майже 55 мільйонів гривень аліментів.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram