578ee5f03610ac28eff44bc7da3d352b preview w440 h290 - ​У Житомирській області кожна п’ята багатодітна сім’я вже подала заявку на щомісячну доплату 1700 грн на дітей дошкільного віку

Близько 2 тисяч багатодітних родин Житомирщини подали заявки для отримання державної підтримки на кожну третю і більше дитину до 6 років, це п’ята частина від загальної кількості таких сімей (близько 10 тисяч).

Про це 7 травня повідомила прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

«Кожна багатодітна родина Житомирщини, в якій є діти до 6 років, може скористатися державною фінансовою підтримкою. В області додаткову соціальну допомогу можуть отримувати майже 10 тисяч сімей з дітьми. На кожну третю та наступну дитину до досягнення нею 6-річного віку виплачуватимуть по 1 700 грн кожного місяця. Вже близько 2 тисяч багатодітних родин Житомирщини подали заявки для отримання державної підтримки», — поінформувала ОДА.

Нагадаємо, з 1 квітня 2019 року в Україні запроваджена нова допомога багатодітним сім’ям: 1700 грн щомісяця на третю і кожну наступну дитину. Виплати здійснюватимуться до тих пір, поки дитині не виповниться 6 років.

Міністерство соціальної політики України роз’яснює, що доплата стосується не лише тих, хто народив чи народить дитину цьогоріч. Кожна сім’я, яка має посвідчення багатодітної, має змогу з 1 квітня оформити додаткову допомогу на дитину. Якщо в родині четверо дітей, двом з яких ще немає 6-ти років, держава виплатить на кожну з них по 1 700 грн. Це додатково до щомісячних 860 грн. допомоги при народженні дитини, які виплачуються кожного місяця протягом перших трьох років від народження дитини.

За інформацією департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА, в області 9 тис. 757 родин, в яких троє та більше дітей, які мають право отримувати зазначену допомогу. Наразі до органів соціального захисту Житомирщини надійшло близько 2 тисяч заявок від багатодітних сімей щодо оформлення та призначення допомоги на дітей.

Як отримати виплату?

Для того, щоб оформити допомогу на дитину, мамі або татові слід звернутися у найближче відділення соціального захисту населення і написати заяву на отримання грошей.

Департамент праці, соціальної та сімейної політики ОДА повідомляє, що органи соціального захисту вже готові приймати заяви від багатодітних родин Житомирщини. При собі потрібно мати оригінал та копію посвідчення багатодітної сім’ї, без якого оформити допомогу буде неможливо, та свідоцтва про народження дітей.

Виплати здійснюватимуться через Укрпошту чи уповноважений державою банк на соціальні виплати за вибором сім’ї. Якщо сім’я отримує щомісячну допомогу при народженні, вона може надати реквізити банківської картки, на яку зараховуються 860 грн.

Навіть якщо дитині 5 років, допомогу варто оформити – за рік держава фінансово підтримає сім’ю, надавши безповоротно 20 400 грн на третю і кожну наступну дитину.

Нагадаємо, з вересня 2018 року батькам новонароджених дітей видають пакунки малюка з необхідними речами. З січня 2019 року діє нова соціальна послуга «Муніципальна няня». На 1 березня 2019 року за цим видом соціальної допомоги в Житомирі звернулося три сім’ї.

Як повідомляв Житомир.info, в Житомирській області майже 72% сімей, що мають дітей, виховують по одному нащадку. У 2019 допомога при народженні дитини залишається такою ж, як 4 роки тому.

Житомир.infо


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram