fa00922928cf1ac3890ba9982ef6c2f3 preview w440 h290 - ​У Житомирській області викрили митників, які оформляли нафтопродукти з порушеннями і завдали державі збитків на 900 тис. грн

На масштабних зловживаннях Служба безпеки України викрила групу працівників одного із митних постів Житомирської митниці Державної фіскальної служби.

Про це Житомир.info 17 вересня повідомила пресгрупа управління СБУ в Житомирській області.

Оперативники спецслужби встановили, що керівник відділу митного оформлення та двоє його підлеглих, головних державних інспекторів, організували корупційний механізм мінімізації імпортного мита комерційним структурам, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю. Посадовці здійснювали оформлення нафтопродуктів за недостовірною класифікацією за заниженими ставками мита.

За результатами експертизи, лише у 2019 році через дії зловмисників державному бюджету завдано збитки на майже 900 тисяч гривень.

Трьом працівникам митниці повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо їх відсторонення від займаних посад.

«Слідство продовжує вивчати зовнішньоекономічні угоди щодо недонарахувань на користь держави обов’язкових митних платежів. Заходи з документування зловмисників проводилися спільно з ДБР під процесуальним керівництвом прокуратури Житомирської області», — повідомили в УСБ України в Житомирській області.

Як повідомляв Житомир.info, прес-служба СБУ 3 травня 2019 року інформувала, що СБУ викрила на хабарах начальника сектору управління адміністрування митних платежів, керівника та головного державного інспектора одного з митних постів Житомирської митниці Державної фіскальної служби. Наступного дня сайт ДБР повідомив, що начальниця митного посту «Житомир-центральний» зі спільниками організувала схему отримання грошей від брокерів.

А вже за кілька днів, 11 травня 2019, митний пост «Житомир-центральний» знову «прославився» хабарником, цього разу затримали в.о. керівника.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram