e6554ecaf15c53f20a276a966e1a98a2 preview w440 h290 - ​У Житомирській області заплатять більше 500 тис. грн за проект переоснащення диспетчерської служби «швидкої допомоги»

У Житомирській області планують створити сучасну оперативно-диспетчерську службу при центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, яка прийматиме виклики та передаватиме інформацію до бригад «швидкої допомоги». Лише на розробку проекту технічного переоснащення такої служби витратять 545 тис. грн.

Про це йдеться у договорі від 30 жовтня 2018 року, який уклав департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА з регіональною філією «НДІпроектреконструкція». За цим договором, до кінця поточного року має бути розроблений проект технічного переоснащення оперативно-диспетчерської служби (ОДС) центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф, що знаходиться у Житомирі по вулиці Покровській, 98-В. За розробку проекту департамент регіонального розвитку Житомирської облдержадміністрації заплатить 545 тис. грн. (джерело фінансування – кошти місцевих бюджетів).

Оперативно-диспетчерська служба – це структурний підрозділ центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, який з використанням телекомунікаційних мереж, програмних, технічних та інших засобів забезпечує у цілодобовому режимі прийняття, формування та передачу інформації про виклики екстреної меддопомоги; здійснює інформаційну підтримку та координацію дій бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги і закладів охорони здоров’я щодо надання екстреної медичної допомоги.

За новими стандартами, ОДС зобов’язана:

  • прийняти виклик екстреної меддопомоги, забезпечити його оброблення та оперативне реагування на такий виклик;
  • сформувати інформацію про місце події, характер та особливості невідкладного стану людини, вид допомоги, необхідний для усунення негативних наслідків такого стану для здоров’я людини, та повідомити про це абонента, який здійснив виклик екстреної меддопомоги;
  • передати станції та відповідній бригаді екстреної (швидкої) медичної допомоги інформацію про виклик, характер та особливості невідкладного стану людини;
  • визначити заклад охорони здоров’я, до якого здійснюватиметься перевезення пацієнта у невідкладному стані, передати цю інформацію бригаді екстреної (швидкої) медичної допомоги і такому закладу;
  • здійснювати інформаційний супровід надання екстреної медичної допомоги та прийняти інформацію про результат її надання на місці події, під час перевезення та прибуття пацієнта до закладу охорони здоров’я;
  • здійснювати оперативну інформаційно-консультативну підтримку звернень населення за медичною допомогою;
  • оперативно забезпечувати виїзну консультативну медичну допомогу за зверненнями закладів охорони здоров’я.

Нагадаємо, з 1 вересня 2018 року в Україні запровадили нові правила виклику швидкої допомоги. Про реформування «швидкої» читайте тут.

Як повідомляв Житомир.info, комунальну установу «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Житомирської обласної ради», за словами його головного лікаря Анатолія Сови, було створено на базі Житомирської міської станції швидкої та невідкладної медичної допомоги. Він розпочав свою роботу 1 січня 2013 року.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram