aa15dcf0e81cf86cc1a9d615f5eaae2e preview w440 h290 - ​У Житомирському районі екологи виявили незаконний піщаний кар’єр та нарахували збитків у майже 5 млн грн

Поблизу села Улянівка, на землях запасу Тетерівської сільради Житомирського району, невідомі організували незаконний видобуток піску. Таке повідомлення надійшло на «гарячу лінію» Держекоінспекції Поліського округу. Виїхавши на місце події, екологи виявили нелегальний кар’єр, з якого вже добули 6 тис. куб м піску. Нараховані збитки становлять майже 5 млн грн.

Про це 27 травня повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу на своїй сторінці у фейсбук.

«На «Гарячу лінію» Державної екологічної інспекції Поліського округу надійшло звернення щодо незаконного видобування корисної копалини місцевого значення — піску за межами населеного пункту с. Улянівка, на землях запасу Тетерівської сільської ради Житомирського району Житомирської області. З виїздом на місце встановлено факт незаконного видобування корисної копалини місцевого значення – піску та утворено виїмку розмірами 59 м х 38 м, глибиною розробки 2,7 м. Площа земель порушених внаслідок ведення робіт з видобутку піску становить 2242м2, Об’єм самовільно видобутих надр на момент обстеження становить 6053,4 м3», — йдеться у повідомленні.

За висновками екологів, внаслідок зазначених дій невстановленими особами порушено вимоги законодавства про використання та охорону надр, в частині самовільного користування надрами та земельного законодавства, в частині використання земель не за цільовим призначенням, недотримання заходів з охорони ґрунтів — зняття та перенесення ґрунтового покриву проведено без спеціального дозволу.

«Згідно із проведеними розрахунками, сума збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного користування надрами на території Тетерівської сільської ради становить 4 млн 803 тис. грн», — повідомили в ДЕІ.

Державна екологічна інспекція Поліського округу матеріали по вказаному факту передала до управління стратегічних розслідувань в Житомирській області з метою встановлення осіб, діями або бездіяльністю яких порушено вимоги природоохоронного законодавства та стягнення завданих державі збитків.

У Держекоінспекції Поліського округу просять, в разі виявлення подібних фактів, повідомляти на телефон «гарячої лінії» за номером (0412) 46-49-54.

Як повідомляв Житомир.info, 29 квітня 2020 СБУ повідомила про підозру колишньому депутату Житомирської міської ради Михайлу Пухтаєвичу в організації незаконного видобутку піску поблизу села Стрижівка Коростишівського району, що завдало збитків державі на понад 200 млн грн. За кілька днів підозру оголосили і другому фігуранту цієї справи – директору приватного підприємства ВКП «Проспект».

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram