e22b3085d22feb0fc53969575ab46b3b preview w440 h290 - ​Влада Житомирської області сподівається за рахунок «Великої реставрації» відремонтувати два театри і два музеї

Чотири об’єкти комунальної власності обласної ради мають шанс потрапити до програми «Велика реставрація».

Про це 7 жовтня говорили на засіданні комісії з питань комунальної власності та майнових відносин, — інформує пресслужба Житомирської облради.

«Участь у роботі комісії взяли перший заступник голови обласної ради Олег Дзюбенко та перша заступниця голови обласної державної адміністрації Наталія Остапченко. Комісія підтримала надання згоди подати чотири об’єкти комунальної власності до Програми Президента України «Велика реставрація», — йдеться у повідомленні.

Так, мова йде про:

  • Житомирський академічний обласний театр ляльок;
  • Житомирський академічний український музично-драматичний театр імені Івана Кочерги;
  • Музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова;
  • Меморіальний будинок-музей академіка С.П. Корольова.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 11 серпня 2021 року №887 Житомирська обласна державна адміністрація має подати перелік об’єктів для реставрації, реконструкції та ремонту.

З переліку об’єктів комунальної власності, було обрано 4, що відповідають вимогам Постанови. У даних пам’яток культурної спадщини вже є проєктно-кошторисні документації, і вони повністю відповідають вимогам для участі у відборі.

Нагадаємо, по вказаних чотирьох об’єктах уже проводяться тендери з закупівлі робіт з реставрації.

Так, тендер на ремонтно-реставраційні роботи в будівлі Житомирського академічного обласного театру ляльок за понад 61 млн грн оголосили 14 вересня 2021. 7 жовтня має відбутися аукціон. Роботи повинні виконати до грудня наступного 2022 року.

Що мають змінити в театрі ляльок під час ремонту, дивіться у відеосюжеті від 24 вересня 2021.

У той же день 14 вересня 2021 був оголошений тендер на ремонтно-реставраційні роботи Житомирського академічного українського музично-драматичного театру імені І. Кочерги за майже 122 млн грн. Початок аукціону запланований на 7 жовтня. Роботи повинні виконати до грудня 2023 року.

Музей космонавтики імені С.П. Корольова спершу збиралися відремонтувати за 26 млн грн, втім оголошений в липні 2021 тендер відмінили. За кілька днів оголосили нову закупівлю на 24,5 млн грн, провели аукціон, визначили переможця, але договір не уклали через відміну тендеру у зв’язку з віднесенням будівлі музею до об’єктів культурної спадщини, в яких можна проводити виключно реставраційні роботи. Тож, на початку жовтня департамент регіонального розвитку ОДА оголосив тендер на розроблення проектної документації ремонтно-реставраційних робіт будівлі музею космонавтики за 48,6 тис. грн.

У серпні 2021 був оголошений тендер на ремонтно-реставраційні роботи меморіального будинку-музею імені С.П. Корольова за 1 млн грн. Закупівлю успішно провели і 3 вересня уклали договір з ТОВ «Будівельний альянс монтажпроект».

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram