Благодійний фонд «Місія в Україну» продовжує будувати на Корбутівці медико-соціальний реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю.

Навесні 2021 року роботи були призупинені через те, що прокуратура судилася за цю земельну ділянку з міською радою та благодійним фондом. Проте згодом прокуратура відмовилася від позовних вимог, суд закрив провадження і влітку роботи були відновлені.

На якому етапі будівництво — розповіли 19 жовтня під час брифінгу.

«Роботи були розпочаті минулого року, ще навесні. Працювали навесні, влітку та восени. Наприкінці минулої зими роботи були зупинені десь на три-чотири місяці, а на початку літа роботи були відновлені. Станом на зараз повністю зроблені фундаменти, у нас два перекриття – перше повністю зроблено, друге почали робити, колони на двох поверхах повністю зроблені, зроблена дренажна система і в підлозі каналізація розводки. До кінця року ми плануємо звести коробку, якщо нам не буде нічого заважати, і зробити накрити покрівлю, щоб зимою виконувати внутрішні роботи», — говорить генеральний підрядник Роман Радчук.

«Наш підрядних взяв високий темп, можливо, декілька місяців ми втратимо, але все-таки ми сподіваємося, що на початку 2023 року зможемо відкрити двері нашого реабілітаційного центру», — додала віцепрезидент фонду «Місія в Україну» Ірена Венгловська.

Проєкт нового реабілітаційного центру розробляла команда архітекторів США та України.

«Бачимо центральний вхід приміщення, повністю вся реабілітація буде знаходиться на одному поверсі, тому що дітям, яким важко пересуватися, які на візках, потрібна рівна поверхня. Вся реабілітація в одному крилі, далі у нас медична амбулаторія, класи для спецосвіти, наша соціальна реабілітація та фізична реабілітація та терапія», — говорить віцепрезидент фонду «Місія в Україну» Ірена Венгловська.

Загальна вартість проєкту – 81 млн грн, для його реалізації задіяли іноземних донорів. За словами міського голови Сергія Сухомлина, в планах покращити інфраструктуру навколо ділянки, де будується центр.

«Приблизно через 10 днів інвестори, які будуть будинки, почнуть робити дорогу. Інші моменти – підключення до води, це наша справа як міста. Взагалі міська влада не вкладала кошти, ми допоможемо комунікаціями, але всі кошти вкладає фонд, американські лікарі», — сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

БФ «Місія в Україну» безкоштовно надає послуги реабілітації для трьохсот дітей щороку. Новий реабілітаційний центр дасть змогу допомагати більшій кількості дітей.

«У майбутньому сподіваємося хоча б вдвоє збільшити кількість дітей. Зараз у нас на реабілітації 300 дітей, на обліку 600 родин, яким ми допомагаємо», — зазначила віцепрезидент фонду «Місія в Україну» Ірена Венгловська.

Зазначимо, що у центрі надаватимуть допомогу дітям з малозабезпечених родин, сиротам та дітям учасників АТО.

Нагадаємо, у лютому 2020 прокуратура через суд домоглася скасування рішення Житомирської міської ради, яким у 2016 році Міжнародному благодійному фонду «Місія в України» дали земельну ділянку на Корбутівці для будівництва реабілітаційного центру. Однак, на сесії міської ради 31 жовтня 2019 року ухвалили рішення, яким з благодійним фондом «Місія в Україну» уклали новий договір суперфіцію терміном на 3 роки на цю ж ділянку площею 1 га. Майже через півтора року після рішення сесії прокуратура знову звернулася до суду.

28 квітня 2021 журналістам показали на якому етапі будівництво реабілітаційного центру за адресою: проїзд Шпаковський, 15

На позачерговій сесії міської ради 17 травня 2021 року Міжнародному благодійному фонду «Місія в Україну» в оренду на 5 років передали земельну ділянку площею 1 га за адресою: проїзд Шпаковський, 15, орендна плата за користування земельною ділянкою – 57 тис. 571 грн 87 коп. на рік.

28 травня 2021 суд закрив провадження у справі за позовом Житомирської окружної прокуратури до Житомирської міської ради та Міжнародного благодійного фонду «Місія в Україну» щодо повернення громаді міста земельної ділянки на Корбутівці.

Як повідомляв Житомир.info, у 2020 році Міжнародний благодійний фонд «Місія в Україну» в Житомирській області надав понад 12 тисяч послуг з реабілітації дітей з інвалідністю, провів майже 1,5 тисячі консультацій з жінками з небажаною вагітністю. Крім того, понад 350 людей скористалися програмою видачі безплатних ліків «Життя без болю».

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram