6695f4acf38121cac3175f9f8f78b882 preview w440 h290 - ​За дискусіями про ринок землі влада зовсім забула про її охорону, - депутатка Житомирської облради від «Пропозиції» Ірина Костюшко

Під час онлайн-засідання ПРОпозиціонери Клубу членкиня постійної комісії з питань АПК та земельних відносин Житомирської облради, керуюча власниця Агрокомпанії «Зоря» Ірина Костюшко звернула увагу на повне ігнорування питання родючості грунтів та їх захисту від несумлінних власників.

Пропозиціонерка заявила, що за місяць після відкриття ринку землі дискусії продовжують точитися довкола політичного питання «продавати чи не продавати», юридичних прогалин чи фінансових аспектів. Водночас ніхто не думає про головне – як зберегти родючість українських чорноземів.

«Слід звернути увагу на два ключових моменти. Перше – розробити механізм позбавлення права користування або володіння землею у зв’язку з завданням шкоди як безпосередньо землі, так і навколишньому середовищу. Бо перетворити землю на пустку можна за кілька років. Тож ми можемо продати один раз цю землю, а механізму, щоб можна було повернути її в державну власність від недбайливого господаря, не існує. Поки ми не будемо мати механізм позбавлення права землі, не можна запускати повноцінний ринок і продавати її. Чомусь ніхто про це не говорить. А я, як аграрій, вважаю, що це дуже важливо. І друге – треба зобов’язувати нових власників сільгоспземель дотримуватися сівозміни і контролювати це. Тому що сівозміна дуже сильно впливає на збереження родючості землі. Це мої пропозиції», – наголосила депутатка від «Пропозиції».

Водночас Ірина Костюшко виступає за створення спеціального контролюючого органа в цій сфері, який би діяв на загальноукраїнському рівні.

Пресслужба ПП «Пропозиція»


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram