1a39e291b339704b1defff456c58d260 preview w440 h290 - ​За три квартали в Житомирі перевиконали план по надходженням до бюджету, але з’явились 22 млн грн непередбачених витрат на енергоресурси

За 9 місяців план по надходженням до бюджету Житомирської міської територіальної громади виконаний на 100%, однак з’явились непередбачені витрати по енергоресурсам, які до кінця року можуть ще зрости.

Про це йшла мова 3 листопада на засіданні виконкому, де розглядався звіт про виконання бюджету Житомирської міської територіальної громади за 9 місяців 2021.

«За 9 місяців до бюджету громади надійшло 2 млрд 293,3 млн грн. Бюджет складається з власних доходів загального та спеціального фондів, а також трансфертів з державного і обласного бюджетів. Загальний фонд становить 1 млрд 622 млн грн. І відповідно до планових показників виконаний на 100,5%. Перевиконання становить лише 8 млн грн, але якщо порівнювати з показниками минулого року, ми бачимо перевиконання в обсязі 13,7% до попереднього року і плюс майже 196 млн грн, що надійшли додатково. Хочу сказати, що цей відсоток є значно більшим. Якщо пам’ятаєте, за перший квартал ми мали лише 3,7% надходжень, в порівнянні з минулим роком, тому 13,7% — це вже кращий показник. Ситуація упродовж другого і третього кварталів по надходженням до бюджету покращувалась. Звичайно упродовж четвертого кварталу на виконання бюджету може вплинути ситуація щодо карантину та обмежень, але за 9 місяці ця ситуація є стабільною», — доповіла директор департаменту бюджету і фінансів Діна Прохорчук.

За її словами, на 100% виконані також показники спеціального фонду і бюджету розвитку.

618299dc3daab original w859 h569 - ​За три квартали в Житомирі перевиконали план по надходженням до бюджету, але з’явились 22 млн грн непередбачених витрат на енергоресурси

«Доходи загального фонду при плануванні складали 8,5% до показників попереднього року, упродовж поточного року були збільшені і доходи, і видатки майже на 149 млн грн, відповідно до додатково отриманих доходів, тож ми маємо на сьогодні збільшений бюджет на 16% до попереднього року. Відповідно до загального обсягу доходів бюджет за 9 місяців виконаний по доходній частині майже на 75%, по видатковій частині — 69%. Упродовж 9 місяців повністю забезпечена оплата усіх зобов’язань, усіх видатків розпорядникам коштів, усіх захищених видатків, а також капітальних. Заборгованість станом на 1 жовтня – відсутня і на сьогодні забезпечується стабільне фінансування усіх видатків з бюджету», — запевнила Діна Прохорчук.

Втім таку позитивну динаміку псує ситуація з непередбаченими витратами на енергоресурси, пов’язана зі зростанням тарифів на природний газ для бюджетної сфери.

«Це усе добре, але ми розуміємо, що з початком опалювального сезону маємо те, що ми не очікували – бюджетна сфера, садочки, школи, лікарні, інші заклади у нас додатково потребуватимуть з бюджету фінансування на покриття нових комунальних тарифів, неочікуваного зростання ціни на газ», — зазначив мер Житомира Сергій Сухомлин.

«Так, на сьогодні ми збільшили видаткову частину по енергоносіям на 22 млн грн. Це відповідно до уже фактичних температурних показників, при їх зміні ще можливо будуть додаткові видатки. Це кошти з резервного фонду спрямовані на освіту, охорону здоров’я, культуру, соцзахист», — додала Діна Прохорчук.

Проєкт рішення виконкому «Про виконання бюджету Житомирської міської територіальної громади за 9 місяців 2021 року» тут.

Нагадаємо, 17 березня 2021 виконком затвердив звіт про виконання бюджету Житомирської ОТГ за попередній 2020 рік: він зріс на 135,2 млн грн, але на 100% не був виконаний.

Як повідомляв Житомир.info, 24 грудня 2020 депутати проголосували за бюджет Житомирської ОТГ на 2021 рік.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram