5fd6b7219b08181e763f003d995bc872 preview w440 h290 - ​Заповідник у Житомирській області вперше за свою історію отримав спецавтомобіль від Мінприроди

Мінприроди передало 20 нових автомобілів національним природним паркам, в тому числі парку «Древлянський» на території Житомирської області.

Про це 12 березня повідомив сайт Міністерства екології та природних ресурсів України.

«Сьогодні, 12 березня 2019 року, в Міністерстві екології та природних ресурсів України відбулася церемонія передачі нових автомобілів національним природним паркам та заповідникам України. Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак вручив ключі від автомобілів марки Renault Duster 20-м об’єктам природно-заповідного фонду України, які з часу свого створення не закуповували транспортні засоби (виділено редакцією)», — поінформував сайт.

У двадцятці парків, яким подарували спецавтівки, під номером 12 — Національний природний парк «Древлянський» (Житомирська область):

5c87bd4b1bcfe original w859 h569 - ​Заповідник у Житомирській області вперше за свою історію отримав спецавтомобіль від Мінприроди

«Сьогодні ми робимо ще один крок назустріч збереженню української природи. 20 нових автомобілів марки Рено Дастер поїхали в різні куточки України «служити» захисту унікальних природних багатств України. Це — пeрша цeнтралізована закупівля спeцавтомобілів установам ПЗФ Мінприроди за останні 6 років», — сказав Остап Семерак.

Придбані за державні кошти автомобілі спeціально обладнані для використання в складних умовах і призначені для покращення роботи служби державної охорони установ ПЗФ Мінприроди, яка наразі забезпечена транспортом лише на 35% від необхідного обсягу.

«З ними державна служба охорони ПЗФ зможе ефективно реагувати на виникнення пожеж, незаконних рубок, забруднення територій, створення стихійних сміттєзвалищ, браконьєрства та інших порушень природоохоронного законодавства», — йдеться в повідомленні.

Довідково:

Природний заповідник «Древлянський» знаходиться у північно-східній частині Житомирщини на території Народицького району. Загальна площа заповідника становить 30872,84 га земель державної і комунальної власності. Природний заповідник створений з метою збереження лісових і водно-болотних природних комплексів Українського Полісся. Створені Розсохівське, Народицьке, Мотійківське, Сухарівське природоохоронні науково-дослідні відділення заповідника. Підпорядковується Міністерству екології та природних ресурсів України.

Нагадаємо, в лютому 2018 прем’єр-міністр Володимир Гройсман підписав розпорядження про дозвіл на передачу заповіднику «Древлянський» майже 17 тис. га лісу.

Як повідомляв Житомир.info, в жовтні 2016 року на території заповідника «Древлянський» був виявлений несанкціонований вивіз сміття львівського походження.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram