У Житомирі на майдані Соборному готують сквер до реконструкції. 22 червня підрядник розпочав демонтаж гранітних плит та основи пам’ятника Леніну. За словами начальника управління капітального будівництва В’ячеслава Глазунова демонтований граніт зберігатимуть на комунальному підприємстві «Зеленбуд», і в подальшому зможуть використовувати під час ремонтів інших скверів.

«Зараз йдуть підготовчі роботи. Ви знаєте, що провели тендер до будівництва флагштоків в Україні. Ми теж уже провели тендер, розпочали підготовчі роботи, зараз проходить демонтаж гранітної бруківки та поребриків і самої стели. Тут були гарні гранітні борти та плитка, підрядна організація все актує і технікою перевозить на комунальне підприємство «Зеленбуд». Там головний інженер його приймає по актах і вони його складують. Так, як «Зеленбуд» обслуговує Старий бульвар, вони в подальшому будуть його повторно використовувати на ті сквери та об’єкти, де ще немає реконструкції, але невеликі ділянки можна реставрувати, це все здається по актам. Монумент теж завозиться на «Зеленбуд», подальшу його долю буде вирішувати виконком. Найближчим часом вже розпочнуться будівельні та земляні роботи, зараз іде підвід електроживлення, облаштування будівельного майданчика. Те, що придатне, все переводиться на КП «Зеленбуд», поломане — це будівельне сміття», — розповідає начальник управління капітального будівництва В’ячеслав Глазунов.

Частини демонтованого фонтану на Новому бульварі зберігають на кількох комунальних підприємствах.

«На Новому бульварі багато гранітної плитки не було, це були гранітні обрізки та бетонні плити, яким вже 40 років, і вони свій термін експлуатації вичерпали. Тому те, що було придатне для монтажу, ті ж поребрики, ті накривки фонтана, все передано… Фонтан був на балансі КП «Водоканал», плити у них, опори, освітлення — це Міськсвітло, вони їх самі демонтували і забрали їх у подальше використання, те, що було придатне теж повезли по актах на Зеленбуд», — зазначає В’ячеслав Глазунов.

Нагадаємо, що на Новому бульварі в Житомирі побудують арковий фонтан та встановлять лавки з підсвіткою. 1 жовтня 2020 року в Житомирі розпочались підготовчі роботи з реалізації проєкту реконструкції Нового бульвару: демонтували старе покриття і встановили будівельний паркан. Також підрядник почав зрізати старі дерева та кущі, видалення яких попередньо погодив виконавчий комітет. 25 січня 2021 року будівельники завершили першу частину реконструкції Нового бульвару і зняли будівельний паркан на ділянці біля «Чорного тюльпана».

Як повідомляв Житомир.info, 17 травня на позачерговій сесії Житомирської міської ради депутати проголосували за виділення на реконструкцію скверу на майдані Соборному 8,5 млн грн з міського бюджету, а також показали ескіз майбутнього об’єкту, де до річниці Незалежності планують встановити державний прапор.

Тендер на реконструкцію скверу з очікуваною вартістю 13,85 млн грн оголосили 20 травня. Його виграло ТОВ «УК «Комфорт-буд» за 13 млн 735,7 тис. грн. Наразі на ресурсі ProZorro опубліковано лише повідомлення від 11 червня про намір укласти договір з переможцем торгів.

Яким стане сквер на Соборному в Житомирі та що буде з попередньою концепцією майдану дивіться у сюжеті.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram