Головне новорічне дерево на центральній площі Києва сконструюють із сосен та ялиць, які привезуть із Вінницької та Житомирської областей. З Радомишльського лісмисгоспу до столиці поїдуть 400 сосен розмірами від 1 до 4 метрів.

«Це вже третій чи четвертий рік замовлення прийшло. Раніше ми виготовляли з 2003-го по 2005-ий роки так само на центральну ялинку, і цього року в нас знову замовили. Ялинки будуть відправлені до Києва в четвер (28 листопада) або в п’ятницю (29 листопада)», – розповідає лісничий Поташнянського лісництва Радомишльського лісгоспу Юрій Целованський.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - 400 сосен із Житомирської області стануть частиною головної ялинки у Києві

На підприємстві також демонструють, як вирощують новорічні дерева. Ялинки зростають на спеціальних плантаціях. За словами лісівників, їх по Житомирській області нараховується 700 гектарів. А для того, щоб виростити ялинку середніх розмірів, потрібно не менше 6-7 років.

Обирають ялинки для реалізації просто – яка найкрасивіша, таку і зрізають. Далі на кожне дерево обов’язково чіпляють етикетку з номером і штрихкодом.

В Житомирському обласному управлінні лісового та мисливського господарства повідомили, що реалізовуватимуть ялинки у пунктах продажу з 10 грудня. Ціни на новорічне дерево, в залежності від його висоти, коливатимуться від 40 до 200 гривень.

«У нас для реалізації є 400 тисяч стандартних ялинок, але населення щороку у нас купує в межах 40-50 тисяч штук. Ціна новорічної ялинки до 1 метра, в залежності від підприємства, — 40 гривень, від 3 метрів — 200 гривень. Найбільше попитом користуються ялинки від 1 до 1,5 метрів, їхня вартість межах 70-100 гривень», — розповідає головний спеціаліст обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Олехнович.

Також можна придбати ялинки у горщику. Як розповідають лісівники, такі дерева довше простоять у квартирі, а навесні їх можна пересадити в ґрунт. Коштуватиме ялинка у горщику приблизно на 30 гривень дорожче, ніж зрізана.

Собівартість виробництва однієї ялинки складає приблизно 100 гривень.

«На вирощування новорічний ялинок на 1-му гектарі, починаючи від моменту заготівлі насіння до моменту реалізації, потрібно витратити біля 50 тисяч гривень за 7 років вирощування. На 1 гектарі росте 5 тисяч дерев. Собівартість однієї ялинки – десь 100 гривень», – додає Василь Олехнович.

Нагадаємо, в Житомирі головним символом Різдва-2020 стане блакитна ялина, яка зараз росте біля міського ліцею №25.

Житомир.infoПідписуйтесь на Житомир.info в Telegram