У Житомирі на засіданні комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів обговорили лікування та пенсійне забезпечення ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

За словами народного депутата Арсенія Пушкаренка, Верховна рада має намір повернути низку пільг «чорнобильцям», а нещодавно підтримала законопроєкт про підвищення пенсії ліквідаторам, які отримали інвалідність. Також серед питань, над яким працюють нардепи, – створення державного реєстру ліквідаторів.

«Це достатньо суттєве питання – підвищення пенсій і повернення тих пільг, які минуле скликання, я вважаю, забрало аморально, а Конституційний суд у квітні вже прийняв рішення, і сьогодні багато справ в судах. Я думаю, що ці суди будуть виграні й зможуть наші ліквідатори отримати ті кошти, які кожен з героїв втратив», – зазначає народний депутат України від «Слуги Народу» Арсеній Пушкаренко.

Сьогодні ліквідатори з усієї Житомирської області приїжджають лікуватися в обласну клінічну лікарню ім. Гербачевського. Тут цього року планують відкрити радіаційний центр.

«Зараз із паном Антонюком, радником голови обласної ради з питань ліквідаторів-чорнобильців, ми готуємо до Дня ліквідатора в грудні відкриття радіаційного центру на базі обласної лікарні, тобто у них буде окремо свій медичний автомобіль, своя реєстратура, будуть виїзні групи в громади для того, щоб їх вузькопрофільні спеціалісти оглядали», – каже народний депутат України від «Слуги Народу» Арсеній Пушкаренко.

Самі ж ліквідатори звернулися до керівництва області із проханням розмістити у лікарні також сімейних лікарів.

«Також хочемо, щоб в обласній лікарні поліклініці були сімейні лікарі для чорнобильців, і людина приходить сюди, у нас буде реєстр, денний стаціонар. Їх лікарі обстежують і нададуть готове направлення або у стаціонар, або на амбулаторне лікування», – додає голова Добровільної асоціації «Дзвони Чорнобиля», радник голови облради Леонід Антонюк.

Ще однієї важливою новиною стало те, що наша область опинилася на крок ближче до придбання двох лінійних прискорювачів.

«Медична комісія Житомирської обласної ради одноголосно проголосувала про лінійний прискорювач, про програму, яку ми хочемо зробити в рамках державно-приватного партнерства. Це велика програма, яку підтримав президент України, уряд, народні депутати й ми зараз як обласна рада даємо на це дозвіл і маємо надію, що з деяким часом у нас в області може з’явитися два абсолютно нових сучасних лінійних прискорювачі», – розповідає голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram