Політрада Житомирської обласної партійної організації «Слуга народу» відвідала Малинський район, аби поспілкуватися з місцевими фермерами про цьогорічний врожай та ставлення до земельної реформи.

На фермерському господарстві «Українка» розпочались жнива. Його господар пан Андрій каже: пшениця цьогоріч щедро вродила, незважаючи на погоду.

«На даний час, за нашими підрахункам, на цьому полі ми збираємо 60 центнерів з гектара – трошки більше, ніж минулого року», – говорить директор фермерського господарства «Українка» Андрій Ріпенко.

З 1 липня в Україні запрацював ринок землі, що дає змогу вільно купувати або продавати ділянки. Це частина земельної реформи, яку фермери чекали кілька років.

«Ми її всі чекали. Поки що ми ні одного паю не купували, особисто я, тому що зараз тільки фізичні особи можуть купувати, але буду шукати можливість, ті люди, які бажають продати свою частку – пай, я буду старатися викупити й запропонувати достойні кошти», – каже директор фермерського господарства «Українка» Андрій Ріпенко.

Як зазначає народна депутатка від фракції «Слуга Народу» Тетяна Грищенко, земельна реформа, перш за все, – захист для аграріїв.

«Зараз ми знаходимося на одному з таких господарств – це «Українка», де теж у свій час зіштовхнулися з такою проблематикою, як рейдерське захоплення. Земельна реформа дає (захист, – ред.) аграріям. Нехай менші землі, нехай поступово, але це вже буде їхня земля і вони будуть знати, що будуть доглядати за нею, відповідно, ніхто завтра не прийде і не забере врожай, який вони вирощували», – розповідає народна депутатка від фракції «Слуга Народу» Тетяна Грищенко.

Відкривши ринок землі, команда президента виконала одну з ключових обіцянок.

«Ми сьогодні констатуємо, що реформа землі – те, з чим ми йшли на вибори, з чим йшов президент Володимир Зеленський й команда «Слуга народу». Це була наша обіцянка – ми її виконали. Сьогодні вона працює, і фермери до цього позитивно ставляться. Сьогодні українці дійсно стають власниками своєї землі і таке явище, як рейдерство в аграрному секторі, буде зникати, тому що люди будуть купувати землю, будуть купувати її прозоро, законно на ринкових умовах», – зазначає народний депутат від фракції «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

Арсеній Пушкаренко також додає: ця реформа зупинить тіньовий земельний ринок, який існує в Україні вже кілька десятків років.

Після спілкування із працівниками Арсеній Пушкаренко відзначив кращих комбайнерів Малинщини іменними годинниками Верховної Ради України.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram