de44b7c5aca36e59be173ba71e45891a preview w440 h290 - Аудитори провели ревізію на бердичівському водоканалі та виявили втрат на 50 мільйонів гривень

Житомирські аудитори провели державний фінансовий аудит діяльності міського комунального підприємства «Бердичівводоканал» та виявили втрат на суму понад 50 мільйонів гривень.

Про це 22 жовтня повідомила пресслужба Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області.

«Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області завершили державний фінансовий аудит діяльності міського комунального підприємства «Бердичівводоканал» за період з 01.01.2018 по 31.03.2021. Під час проведення заходу державного фінансового контролю аудитори нарахували упущених вигод, недоотриманих доходів і непродуктивних витрат на суму понад 50 млн грн (виділено редакцією)», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що підприємство є власністю територіальної громади міста Бердичева, яке здійснює самостійну господарську діяльність. Зокрема, за результатами аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства, здійсненого за сукупністю коефіцієнтів, наявності збитків у досліджуваному періоді, аудитори встановили «нестійке фінансове становище водоканалу».

«Однією з основних проблем підприємства є відсутність власних очисних споруд, що унеможливлює вплив на здійснення виробничої діяльності та якість послуг з очищення стічних вод, які водоканалу надає ТОВ «Комплекс екологічних споруд». Неефективні управлінські дії з боку керівництва водоканалу щодо визначення умов договорів з ТОВ «КЕС» стосовно якості надання послуг призвели до неефективного використання понад 33 млн грн на оплату неякісних послуг з очищення стічних вод (виділено редакцією)», – пише аудиторська служба.

Зволікання із затвердженням тарифів та їх коригуванням до рівня економічно обґрунтованих витрат за надані послуги з централізованого водопостачання та водовідведення позбавило підприємство можливості отримати додаткового доходу на суму майже 15 млн грн.

Несвоєчасне здійснення платежів споживачами за надані послуги та невідшкодування різниці в тарифах призвело до нарахування підприємству штрафних санкцій контролюючими органами. Суми зайвих витрат комунальників на їх сплату сягнули на понад 2 млн грн.

Окрім того в Держаудитслужбі зауважують, що підприємство не дотримується вимог нормативно-правових актів з експлуатації споруд та мереж централізованого водопостачання, поряд з цим, від 75 до 80% водопровідних мереж давно відпрацювали свій нормативний термін експлуатації. Як наслідок, стається велика кількість аварій, що призводить до чималих водних втрат та подачі споживачам води неналежної якості.

Зазначається також, що понад 1 млн грн, отриманих від споживачів за надані послуги, підприємством спрямовані на поточні потреби, хоча у структурі тарифу кошти передбачені на амортизаційні відрахування (відтворення зношених основних засобів).

«Тож підсумовуючи результати проведеного дослідження, аудиторська група надала низку пропозицій і рекомендувала посилити внутрішній контроль за здійсненням господарських операцій, поліпшенням ефективності управління коштами і майном та покращанням фінансових результатів діяльності підприємства. З огляду на фінансову збитковість водоканалу, варто вжити невідкладних заходів із підвищення рівня його ефективності», – резюмують в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області.

Як повідомляв Житомир.info, 7 вересня 2021 року пресслужба управління Північного офісу
Держаудитслужби в Житомирській області інформувала про здійснення державного
фінансового аудиту бюджету Брусилівської селищної об’єднаної територіальної
громади. Під час ревізії було виявлено втрат на суму майже 285 млн грн.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram