d0adc3a292fa8c8510dab2dd4b01ccc8 preview w440 h290 - Через 4 роки судової тяганини Верховний суд поставив крапку у справі про незаконний спецдозвіл на видобуток бурштину в Житомирській області

Верховний суд скасував незаконно наданий спецдозвіл на видобування бурштину на площі понад 10,6 тис. га на території колишнього Овруцького району Житомирської області.

Про це 3 червня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Позицію Житомирської обласної прокуратури підтримано Верховним Судом та скасовано спеціальний дозвіл на користування надрами, який надавав право приватній структурі здійснювати геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку бурштину на площі 10670 га (ділянка «Козюлівська»)», – зазначено у повідомленні.

Йдеться про те, що Державна служба геології та надр України у 2016 році надала товариству з обмеженою відповідальністю, поза аукціоном, спеціальний дозвіл на користування надрами з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки родовища бурштину площею 10670 га на території колишнього Овруцького району, що поблизу селища Словечне.

Підставою для видачі дозволу поза конкурсом стала начебто наявність у підприємства в оренді цілісного майнового комплексу, спеціально пристосованого для проведення геологорозвідувальних робіт з пошуку та дослідного видобутку бурштину.

Проте, як встановлено органами прокуратури та підтверджено судами першої та касаційної інстанцій, орендоване товариством майно – підвальне приміщення, частина земельної ділянки та мотопомпи, в розумінні чинного законодавства не є цілісним майновим комплексом, спеціально пристосованим для дослідно-промислової розробки родовища.

Відтак підприємство не мало законного права отримати спеціальний дозвіл поза конкурсом.

До того ж, Житомирською обласною радою було відмовлено Держгеонадрам України у погодженні на видачі спецдозволу.

З метою захисту інтересів держави прокурором ще у квітні 2017 року скеровано позов до суду.

Остаточну крапку у тривалому судовому спорі поставив Верховний суд наприкінці травня цього року, який підтвердив позицію прокурора щодо незаконності отримання підприємством спеціального дозволу поза аукціоном.

Нагадаємо, наприкінці 2017 року прокуратура спільно з Житомирською обласною радою довела у суді незаконність надання Держгеонадрами ТОВ «Амбер Холдинг» дозволу на вивчення та розробку ділянок надр бурштину площею понад 10 тис. га.

«За позовом прокуратури Житомирської області судом визнано протиправним та скасовано спеціальний дозвіл на користування надрами, виданий Державною службою геології та надр України товариству з обмеженою відповідальністю «Амбер Холдинг» для геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки родовища бурштину площею понад 10 тис га. Йдеться про те, що у 2016 році Держгеонадрами протиправно видано ТОВ «Амберг Холдинг» спеціальний дозвіл для геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки родовища бурштину – Козюлівської ділянки, що в Овруцькому районі», – повідомляла прокуратура.

Проте Товариство з обмеженою відповідальністю «Амбер Холдинг» подало апеляційну скаргу на рішення суду. Постановою від 17 травня 2018 року Вінницький апеляційний адміністративний суд задовольнив позов фірми.

«Розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційні скарги товариства з обмеженою відповідальністю «Амбер Холдинг» та Державної служби геології та надр України на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 11 грудня 2017 року (повний текст якої складено 18 грудня 2017 року у м. Житомирі) у справі за адміністративним позовом Заступника Прокурора Житомирської області в інтересах держави в особі Житомирської обласної ради до Державної служби геології та надр України, третя особа — товариство з обмеженою відповідальністю «Амбер Холдинг» про визнання протиправним та скасування спеціального дозволу на користування надрами, постановив: апеляційні скарги товариства з обмеженою відповідальністю «Амбер Холдинг» та Державної служби геології та надр України задовольнити повністю. Рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 11 грудня 2017 року скасувати», – йдеться у постанові.

60ba02ae8f188 original w859 h569 - Через 4 роки судової тяганини Верховний суд поставив крапку у справі про незаконний спецдозвіл на видобуток бурштину в Житомирській області

Скріншот з постанови Вінницького апеляційного адміністративного суду від 17.05.2018

Втім, постановою від 20 травня 2021 року Верховний суд скасував постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду від 17.05.2018.

60ba02c29c936 original w859 h569 - Через 4 роки судової тяганини Верховний суд поставив крапку у справі про незаконний спецдозвіл на видобуток бурштину в Житомирській області

60ba02d39c595 original w859 h569 - Через 4 роки судової тяганини Верховний суд поставив крапку у справі про незаконний спецдозвіл на видобуток бурштину в Житомирській області

Скріншоти з постанови Верховного суду від 20.05.2021

Як повідомляв Житомир.info, в березні 2017 року прокуратура Житомирської області в інтересах облради звернулася до суду про скасування незаконних схем одержання товариствами «Амбер Холдинг», «Компанія «Надра Галичини» та «Райт Солюшн» дозволів на видобуток бурштину на площі понад 18 тисяч га.

6 квітня 2017 року на сесії Житомирської облради депутати проголосували за направлення звернення до Державної служби геології та надр України щодо анулювання спеціальних дозволів на видобуток бурштину, а голова облради повідомив, що суд призупинив дію дозволів на розробку ділянок надр бурштину, які в 2016 році були видані Держгеонадрами ТОВ «Амбер Холдинг», ТОВ «Компанія «Надра Галичини» та ТОВ «Райт Солюшн».

Як приватні фірми з іноземним корінням, в тому числі фірма «Райт Солюшн», змогла отримати дозвіл на видобуток бурштину в Житомирській області – про це йдеться у розслідуванні, яке вийшло в ефірі 24 каналу ввечері 6 квітня 2017 року.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram