На виконання протокольного доручення на засіданні виконавчого комітету Житомирської міськради 6 лютого заступник начальника управління транспорту та зв’язку Валентин Васянович доповідав про роботу світлофорних об’єктів, розташованих на вулиці Мазепи, поблизу Житомирського міського колегіуму № 34.

Мова йшла про доцільність світлофорів на перетині вулиць Мазепи і Довженка та Мазепи і Корольова, де між ними встановили ще один світлофор для безперешкодного перетину вулиці Мазепи пішоходами, здебільшо школярами. Цей світлофорний об’єкт встановили біля житомирського колегіуму у 2018 році, як додатковий, у зв’язку зі зверненням керівництва навчального закладу. Крім того, відмінили і «зелені стрілки» повороту – теж за зверненнями місцевих мешканців, які скаржились на водіїв, що не пропускають пішоходів на дозволений сигнал світлофору.

«На вулиці І. Мазепи був додатково, на вимогу директора школи № 34, встановлений додатковий пішохідний світлофорний об’єкт, який з квітня 2018 року працює від кнопки, тобто він регулюється. Була організована комісія з виїздом на місце і було вирішено опрацювати питання щодо збільшення проїзду автотранспорту, тобто внести зміни в циклограму світлофорного об’єкту. Комісією було доручено упродовж місяця провести моніторинг роботи даного світлофорного об’єкту. Після цього й буде прийнято остаточне рішення по даному питанню», — доповів заступник начальника управління транспорту та зв’язку Житомирської міської ради Валентин Васянович.

Своє невдоволення розташуванням світлофорів на вулиці І. Мазепи висловив один із членів виконавчого комітету Андрій Дяченко.

«Скажіть, а для чого їх потрібно було встановлювати, щоб зараз вживати заходи? Яка логіка встановлення і витрати бюджетних коштів для того, щоб їх зараз виправляти? Друге питання, чи точно там працює кнопка, бо, якщо мене не зраджує пам’ять, то вона там не працює, її там немає. Світлофори там працюють синхронно. Тобто ви вже вводите в оману членів виконкому. Але поясніть мені ідеологію, ціль встановлення п’яти світлофорів на двох перехрестях. Як ви плануєте зробити комфортний виїзд з Довженка на вулицю Мазепи? Не такий, який він зараз є, що доводиться по чотири зелені сигнали світлофора простояти. Куди подівались зелені стрілки? У мене купа питань», — говорить член виконавчого комітету Житомирської міської ради Андрій Дяченко.

Заступник міського голови Дмитро Ткачук пояснює, що додатковий світлофор потрібен, аби врегулювати рух пішоходів, особливо школярів.

«Два перехрестя з вулиці Корольова і відповідно Довженка. Там були світлофори встановлені для вільної організації дорожнього руху, а саме, в першу чергу, транспорту. Третій світлофор, який стоїть і був встановлений за наполяганням школи — він виключно для безперешкодного руху пішоходів. Бо врегулювати дітей, які виходять зі школи, доволі складно і мотивувати пройти їх 50 метрів вправо чи вліво, то є проблема», — пояснив Дмитро Ткачук.

Під час жвавого обговорення члени виконкому запропонували декілька варіантів вирішення даного питання.

«Або їх демонтувати, або поставити в потрібному руслі. Потрібно визнавати свої помилки. Ну і вибачитись перед людьми, що ми витратили державні кошти не зрозуміло на що», — запропонував Андрій Дяченко.

«Можна зробити високий турнікет вздовж дороги і все: у дитини просто не буде іншого виходу, ніж йти по пішохідному переходу. На це не потрібно витрачати 600 тис., адже турнікет коштує дешевше, ніж світлофор», — зауважив член виконавчого комітету Житомирської міської ради Руслан Годований.

«Треба діяти, тому що ці встановлення, що на початку Мазепи, що в кінці вулиці — це жах», — звертається до присутніх Андрій Дяченко.

Завершив обговорення міський голова Сергій Сухомлин, пообіцявши детально вивчити проблемне питання, а також необхідність встановлення світлофорів на аварійних ділянках: на перехресті вулиць Шевченка та Князів Острозьких і по вулиці Чуднівській, біля ФОК «Динамо».

«Ну ось зараз я хочу після цього зібрати всіх: управління, комісію по безпеці і відпрацювати цю вулицю, Шевченка і Чуднівську», — відповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, встановлення світлодіодних світлофорів на перехресті вулиць Корольова та Мазепи, а також на вулиці Мазепи – біля школи передбачалось проектом рішення виконкому ще в 2016 році.

Як повідомляв Житомир.info, аварійне перехрестя Шевченка-Князів Острозьких досі без світлофора, але з новою розміткою і знаками.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram