У квітні 2019 року депутати Житомирської міської ради ухвалили рішення про перенесення Дня міста з вересня на травень. Тоді міський голова пояснював, що такі зміни відбулися через погану погоду, яка кілька років поспіль псувала свято. Однак відтоді День міста ще ні разу не відзначали навесні.

А житомиряни навіть не знають про те, що дату святкування Дня міста змінили.

«У першу неділю вересня. Перенесли, мабуть, через коронавірус», — відповідає Ольга.

«Наскільки я знаю, то святкували нещодавно на вулиці Михайлівській, в суботу минулу, так, тоді?… Не знали, що День міста перенесли», — каже Діана.

«В перших числах вересня, ось зараз має бути… Через це (те, що перенесли свято) зробили день житомирян. Він вже був. Мені здається, що дарма перенесли, тому що всі вже звикли до того, що у вересні усі тут гуляють», — розповідає Ольга.

«Не знаю, на жаль. Знаю, що ось нещодавно був день житомирянина», — коментує Роман.

«У перший або другий тиждень вересня, не чула, що перенесли. Тоді що у нас буде завтра, немає нічого?», — питає Ґенефа.

«Я вважаю, що потрібно завтра маленьке свято робити», — додає Едмунд.

«Ми перенесли, коли голосували статут міста, на травень місяць. У 2020 році у нас, фактично, був локдаун, нічого не працювало і у цей час дуже велика потреба була в грошах на ковід і всі кошти ми зняли з святкування і направили в ковідний фонд. В 2021 році також це був квітень і початок травня — це був локдаун. І зрозуміло, що проводити, коли бізнес не працює, коли ринки, права людей обмежені, транспорт не працює, у цей час святкувати День міста? Вирішили не святкувати. Але я вже маю надію, що на наступний рік у нас з ковідом все буде добре і ми зробимо велике святкування дня міста. Більше того, ми вже пропрацьовуємо, щоб на наступний рік провести в рамках святкування Дня міста великий фестиваль Ріхтера», — коментує Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, у травні 2021 року Житомирський міський голова повідомляв, що цього року День міста не відзначатимуть в третю суботу травня, а святкування восени залежить від багатьох факторів, зокрема, епідеміологічної ситуації в регіоні.

Як повідомляв Житомир.info, 23 квітня 2019 року на сесії Житомирської міської ради змінили дату святкування Дня міста: замість другої суботи вересня свято тепер має відбуватися у третю суботу травня. В 2020 році вперше мало відбутися святкування Дня Житомира у травні, але плани зіпсував коронавірусний карантин, житомиряни також не підтримали пропозицію влади відзначити цього року День міста у вересні.

Чи подобається житомирянам рішення про перенесення Дня міста на травень, дивіться тут

У серпні 2020-року ухвалили рішення про проведення на початку вересня щорічного арт-фестивалю «День житомирян».

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram